ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

Výsledky sportovních soutěží


Sportovní den 2. stupně

V posledním týdnu měsíce června se konal tradiční sportovní den pro žáky 2. stupně. Jednotlivé třídy nasadily své nejlepší závodníky do individuálních i týmových atletických disciplín. Do soutěže se zapojily téměř všechny třídy 2. stupně,

Učitelé a žáci společně na hřišti

Poslední sportovní akcí mimo území školy byl velice oblíbený fotbalový turnaj, ve kterém spolu nastoupili učitelé a žáci z různých škol. Jedná se o velmi populární formát soutěže, ve kterém se mohou žáci „rozloučit“ se svými kantory nevšední formou.

Obvodní olympiáda školních družin

Tradičně se tato olympiáda konala na naší škole. Děti soutěžily v těchto disciplínách: skok z místa, běh na 60 m a hod kriketovým míčkem. Počasí nám přálo, nebylo ani teplo ani zima.

Školní liga miniházené

Během školního roku žáci 3. až 5. tříd trénovali miniházenou, aby si mohli poměřit své dovednosti se žáky jiných škol ve školní lize miniházené. V pondělí 10. června jsme vyrazili se 4 týmy

Náš úspěch na líšeňském běhu

Naše škola se, jako každý rok, zúčastnila „Běhu líšeňských škol“, který je pod záštitou starosty Líšně. Ráno jsme se sešli v plném počtu, rozdali jsme si týmová školní trička a vyrazili do líšeňské rokle.

Krajské finále v atletice

Letošní květen byl měsícem atletiky. Výběr žáků druhého stupně základní školy Masarova se zúčastnil obvodního kola Poháru rozhlasu v atletice. V obvodním postupovém kole jsme nasadili všechny čtyři kategorie (mladší a starší chlapce + mladší a starší dívky).

Kvalifikace Junior NBA League

V květnu se naše škola zapojila již potřetí do basketbalového turnaje Junior NBA League. Jedná se o unikátní projekt, který představuje dětem krásu basketbalu a zároveň kopíruje model kanadsko-americké soutěže – NBA.

Fotbalový turnaj

V první půlce května se konal prestižní fotbalový turnaj pro žáky 8. a 9. ročníku základních škol. Naši reprezentanti byli nalosováni do skupiny se ZŠ Holzova, ZŠ Janouškova a ZŠ Novolíšeňská.

Florbalový turnaj SBOŠ 2024

Na začátku května se žáci druhého stupně zúčastnili florbalového turnaje pod záštitou otevřených škol. Turnaj se hrál v Brně – Bohunicích. Naši chlapci se utkali ve skupině postupně se školami ZŠ Jasanová, ZŠ Pastviny a ZŠ Bosonožská.

Krajské finále štafet

Po úspěšném zvládnutí okresního kola běžecké týmové soutěže jsme postoupili do krajského finále Štafetového poháru, které se konalo 6. května v Břeclavi. Tentokrát jsme využili nabídky dalších 2 postupujících škol a společně s nimi cestovali na závody autobusem.

Fotbaloví králové

Naši mladí fotbalisti letos opět dokazují své kvality. Tým ve složení: Daniel Kula, Štěpán Czudek, Theodor Busta, Štěpán Zemánek, Marek Bašný, František Škrdlík, Martin Rozehnal a Rudolf Ivanov nejdříve porazil všechny soupeře

Jarní florbalový turnaj SBOŠ

V květnu se nám ve dvou týdnech sešlo několik sportovních akcí, ve kterých naši žáci ukázali svou šikovnost a bojovnost. Jednou z nich byl i tradiční florbalový turnaj Sítě brněnských otevřených škol.

Úspěch tanečního kroužku na mezinárodní tanečním festivalu v Brně

Na konci dubna se Brno stalo centrem tanečního umění, když hostilo Mezinárodní taneční festival pro dětské neprofesionální skupiny. Mezi účastníky nechyběl ani náš taneční kroužek, který exceloval v disciplíně street dance.

Stardance

Koncem dubna proběhlo na ZŠ Mutěnická již tradiční obvodní kolo taneční soutěže Stardance. Taneční skupiny ze ZŠ Masarova, které vyhrály školní kolo, se této soutěže moc rády zúčastnily.

Volejbalový turnaj

V půlce dubna proběhl volejbalový turnaj základních škol. Naši školu reprezentovali chlapci z devátého ročníku, konkrétně: Andriyenko Oleksandr, Doležal Tobiáš, Vávra Ondřej, Koláček Tobiáš, Miškeřík Radim, Kuvik Marian, Hochman Daniel a Rašovský Jakub.

Štafetový pohár

V pondělí 15. dubna se naši malí atleti vydali na stadion Moravské Slavie, aby poměřili své dovednosti s reprezentanty dalších 8 škol v okresním kole běžecké týmové soutěže. Dle pravidel jsme měli postavené 2 štafety (mladší a starší), kdy každý člen běžel 100m.

Skvělá vybíjená

Už v loňském roce předvedli žáci 4. a 5. tříd skvělý výkon na turnaji ve vybíjené, kde jim postup unikl jen o vlásek. Děti letos opět trénovaly v rámci hodin TV a úspěch se dostavil. Na základní škole Horníkova se sešla opět silná konkurence, ale náš výběr ve složení:

Obvodní kolo šplhu dětí z 1. stupně

Po lednovém školním kole soutěže v této nelehké disciplíně, kdy děti musí prokázat nejen sílu, ale hlavně koordinaci a mrštnost proběhlo obvodní kolo na ZŠ Krásného. Do tohoto postupového kola se probojovali nejlepší žáci z  3. až 5. ročníku.

Miniházená v „Julcu“

Ve středu jsme se s dětmi ze 3. až 5. tříd opět vydali do nafukovací haly v Juliánově, kde jsme se tentokrát setkali pouze se třemi týmy ZŠ Husova. I naše řady byly oslabené o výborné hráče a hráčky, kteří tráví celý týden na lyžařském kurzu.

Taneční soutěž

Začátkem února 2024 proběhla na naší škole taneční soutěž, které se účastnily děti navštěvující školní družinu. Konkurence byla veliká. Přihlásilo se hodně soutěžících, Všichni nacvičili skvělá vystoupení .

Školní kolo šplhu na 1. stupni

Během prvního pololetí děti v rámci hodin Tv trénovaly šplh na tyči. Ti nejrychlejší z 3. - 5. tříd se sešli v pátek 12. ledna a zasoutěžili si mezi sebou o „ místa na bedně“. Nejpočetnější zastoupení měl čtvrtý ročník, nejvyrovnanější výkony předváděly děti 5. ročníku a celkově se do školního kola probojovalo více děvčat než chlapců.

Masarka winter cup

Poslední týden před Vánoci se na naší škole uskutečnil první ročník vánočního turnaje Masaraka winter cup. Chlapci druhého stupně poměřili své kvality ve futsale, zatímco dívky se utkaly v přehazované. Turnaj byl rozdělen do dvou kategorií - mladší (6. a 7. ročníky) a starší (8. a 9. ročníky).

Házenkářský turnaj

Po skvělém výkonu v nedávném městském kole ve šplhu, kde jsme vybojovali první místo v mladší kategorii a druhé místo ve starší, jsme se s plnou vervou připravovali na házenkářský turnaj, který se konal koncem listopadu.

Šplh na tyči

Ve středu se na SŠ Polytechnické v Brně na ulici Jílové konaly závody ve šplhu na tyči s elektrickým přesným měřením. Na těchto závodech se sešly talenty z různých brněnských škol, a mezi nimi i závodníci ze ZŠ Masarova 11.

Malí fotbalisté a florbalisté v akci

V polovině listopadu se nejdříve fotbalisté ze 4. tříd: V. Fatrdla, Š. Rozsypal, D. Turek, O. Oplt, A. Rexhaj, J. Tonar, M. Hanuš a M. Kapun vydali na Starez school cup - prestižní turnaj brněnských i mimobrněnských škol.

Skvělý úspěch sportovců z Masarky

Začátek školního roku zastihl sportovce z Masarky ve skvělé formě. Po úspěšném fotbalovém turnaji, kde jsme obsadili dvě první místa, následoval velice prestižní atletický čtyřboj, který bývá považován za jednu z nejtěžších soutěží, kterých se základní školy účastní.

Úspěšný start malých fotbalistů do nového školního roku

První sportovní soutěží nového školního roku byl futsalový turnaj SBOŠ. V úterý 26. září vyrazil tým 1. stupně ve složení: Daniel Kula, Štěpán Czudek, Sebastián Almášy, Theodor Busta, Arnes Rexhaj a Dominik Turek na hřiště ZŠ Svážná.

Úspěch sportovců na 1. stupni

Během celého loňského školního roku se naši malí sportovci zúčastňovali různých sportovních soutěží a často velmi úspěšně reprezentovali školu. Za účast v soutěžích a za umístění v okresních a krajských kolech škola získávala body do celkového hodnocení všech brněnských škol.

Sportovní den na Masarce

Tradiční sportovní den i letos přinesl mnoho skvělých výkonů a vytvořil atmosféru naplněnou soutěživostí a vzájemnou podporou. Stal se tak skvělým zakončením školního roku, kdy se žáci zapojili do různých disciplín a ukázali své sportovní dovednosti.

Bramborová medaile mezi brněnskými školami v minifotbalu

Na začátku června proběhlo na hřišti Sparty Brno okresní kolo minifotbalu III. kategorie. Do soutěže se přihlásilo celkově 19 škol z celého Brna. Soutěž byla rozlosována do 4 skupin. Naše ranní skupina byla čtyřčlenná a postupovali první dva týmy ze skupiny.

Velký úspěch na atletickém trojboji

Na samotném konci školního roku se uskutečnilo na ZŠ Laštůvkova okresní kolo atletického trojboje pro děti ze 3. a 5. tříd. Startovaly čtyřčlenné týmy (2 dívky + 2 chlapci), kdy každý soutěžil za sebe a zároveň za celý svůj tým.

Školní liga miniházené

V letošním školním roce jsme se zapojili s žáky 1. stupně do školní ligy miniházené. Během zimních měsíců absolvovala každá třída ukázkovou hodinu s vyškoleným trenérem.

Adventure golf

Tělesná výchova se nemusí vždy skládat jen z tradičních sportů, jakými jsou fotbal, basketbal či florbal. U nás můžete hrát i adventure golf! Na začátku června jsme se zúčastnili druhého ročníku v této soutěži.

Obvodní kolo Olympiády školních družin

Koncem května se v dopoledních hodinách na hřišti naší ZŠ konalo obvodní kolo Olympiády školních družin. Soutěžilo se ve třech disciplínách – v hodu kriketovým míčkem, skoku do dálky z místa a v běhu na padesát metrů.

Náš úspěch na líšeňském běhu

Naše škola se, jako každý rok, zúčastnila „Běhu líšeňských škol“, který je pod záštitou starosty Líšně. Ráno jsme se sešli v plném počtu, rozdali jsme si týmová školní trička a vyrazili do líšeňské rokle.

Úspěšný Štafetový pohár

Již tradičně se děti z 1. stupně naší školy zúčastňují celorepublikové běžecké soutěže. Po pečlivém výběru, který proběhl na školním hřišti, vyrazila šestnáctka nejlepších na okresní kolo na stadion Moravské Slavie.

Pohár rozhlasu - atletické závody II. stupně

V prvním květnovém týdnu se konal tradiční závod v atletických disciplínách zvaný Pohár rozhlasu. Počasí bylo objednané takzvaně na jedničku s hvězdičkou a my si tak závody mohli naplno užít.

Fotbalová Masarka

Několika úspěchů opakovaně za sebou dosáhli naši malí fotbalisté: Sebastián Almášy, Daniel Kula, Mikuláš Růžička, Daniel Müller, Kristýna Olexová, Ondřej Rašovský, Lukáš Říha, Daniel Bohrn, Štěpán Czudek, Ladislav Kryštof, Dominik Turek, Theodor Busta, Štěpán Matoušek, Jakub Vlk, Marek Bašný, Denis Holec.

Fotbalový turnaj ASŠK

Konec dubna byl pro žáky druhého stupně opravdu výživný. Kromě florbalového turnaje jsme se zúčastnili i prestižního klání ve fotbale. Loni se nám zde opravdu dařilo, došli jsme až do semifinále, kde již soupeři byli nad naše síly.

Florbalový turnaj SBOŠ 2023

V druhé půlce dubna se žáci druhého stupně zúčastnili florbalového turnaje pod záštitou otevřených škol. Turnaj se hrál v Brně – Bohunicích. Naši chlapci se utkali ve skupině postupně se školy ZŠ Horácké náměstí, Přemyslovo Náměstí a ZŠ Zemědělská.

Taneční úspěch kroužku Cool dance ZŠ Masarova

Po tříleté pauze se konečně uskutečnil v Brně Mezinárodní taneční festival dětských neprofesionálních tanečních skupin a my jsme se rozhodli přijmout výzvu a zúčastnit se.

Úspěch ve vybíjené

Už od loňského roku žáci 4. a 5. tříd, v rámci hodin tělocviku, trénovali vybíjenou. Zlepšení letos bylo znát a po pár mezitřídních zápasech jsme se přihlásili do obvodního kola.

Úspěchy malých sportovců

Hned se zlepšujícím se počasím se děti z 1. stupně zúčastnily dvou sportovních turnajů. Nejdříve již sehraný tým: Bruno Jagoš, Jindřich Přerovský, Dan Šťovíček, Denis Holec, David  Suchý, Viktor Krovický, Štěpán Czudek a Lukáš Kornhäuser bojoval o medaile na florbalovém turnaji SBOŠ.

Skvělý úspěch Adama ve finále šplhu

Náš páťák Adam Říha, který je velmi šikovný a školu reprezentuje v různých sportech, si tentokrát zajistil vítězstvím v obvodním kole šplhu postup do městského finále. I když konkurence byla opravdu veliká, Adam se nezalekl a vyšplhal si pro krásné třetí místo.

Čeps cup ve florbalu

Na samém konci listopadu se naši malí florbalisté: D. Šťovíček, B. Jagoš, D. Suchý, Š. Czudek, D. Holec, L. Kornhäuser, O. Hořínek, V. Krovický, R. Jančulová a J. Přerovský zúčastnili posledního florbalového turnaje v tomto roce.

Šplh na tyči mladšího a staršího žactva

V předposledním listopadovém týdnu, tak jako každý rok, se konaly závody na SŠ Polytechnické v Brně. Jednalo se o šplh na tyči s elektrickým měřením.

Šplháme na 1. stupni

Na začátku měsíce listopadu proběhlo školní kolo soutěže ve šplhu. Do té doby děti z 2. až 5. tříd trénovaly tuto nelehkou disciplínu v rámci hodin tělesné výchovy. Ti nejrychlejší z jednotlivých tříd si pak zasoutěžili mezi sebou o „ místa na bedně“ v jednotlivých ročnících.

Bronz s pachutí

Začátek listopadu se nesl na Masarce ve sportovním duchu. Po soutěžích v pin pongu, kde se mladší chlapci dostali až do krajského finále v Hodoníně, následovaly turnaje ve florbale a házené.

Florbalový turnaj SBOŠ

Po úspěchu malých futsalistů jsme přihlásili tým i na florbalový turnaj. A i tentokrát byla do chlapeckého týmu ve složení:

Plavecké závody SBOŠ

V druhé polovině října naši školu reprezentovaly vybrané děti na plaveckých závodech na Základní škole v  Jundrově. Jako první si bazén vyzkoušeli třeťáčci.

Atletický čtyřboj mladšího a staršího žactva

V posledním zářijovém týdnu, tak jako každý rok se konaly atletické závody na ZŠ Laštůvkova v Bystrci. Jak už napovídá samotný název „čtyřboj“.

Skvělý výkon malých futsalistů

Již na konci září jsme se zapojili do sportovních aktivit pořádaných Sítí brněnských otevřených škol.

Z lavic do Olympie

Na samém konci školního roku v úterý 28. 6. proběhl přespolní běh pro základní školy s názvem „Z LAVIC DO OLYMPIE“, kde v okolí nákupního centra Olympie závodili ZŠ v kategoriích od 3. třídy až do 9. třídy jednotlivců.

Olympijský den

V předposledním týdnu školního roku se uskutečnil tradiční Olympijský den žáků 2. stupně. Z každé třídy soutěžilo vždy družstvo dívek a družstvo chlapců.

Sportovní dny na 1. stupni

Jako každý „normální školní rok“ jsme na závěr pořádali sportovní den pro všechny ročníky 1. stupně. Protože už je nás hodně, rozdělili jsme sportování do několika dnů.

NBA Turnaj

Konec května se na naší škole nesl v duchu basketbalu! Škola se rozhodla zapojit do mezinárodního projektu Junior NBA league. Jedná se o unikátní projekt, který představuje dětem krásu basketbalu a zároveň kopíruje model kanadsko-americké soutěže – NBA.

Adventure golf

Tělocvik nemusí být jen fotbal, basketbal či florbal. Na začátku června se naši žáci zúčastnili prvního ročníku soutěže v ne příliš známém sportu – adventure golfu.

Ošemetné fotbalové čtvrtfinále Masarky

Jednou z posledních sportovních akcí, které se žáci školy účastnili, byl fotbalový turnaj konaný koncem května. Fotbal je mezi chlapci velmi oblíbený, o potencionální zájemce nebyla nouze. Sestavili jsme velice silný tým, složený z velké části z aktivních i bývalých fotbalistů.

Atletický trojboj

Posledními atletickými závody, kterých se v letošním školním roce zúčastnily děti 1. stupně, byl atletický trojboj. Závodilo se ve sprintu na 50m, hodu kriketovým míčkem a skoku do dálky.

Náš úspěch na líšeňském běhu

Po dvouleté covidové odmlce jsme se opět zúčastnili „Běhu líšeňských škol“, který je pod záštitou starosty Líšně. Ráno jsme se sešli v plném počtu, rozdali jsme si týmová školní trička a vyrazili do líšeňské rokle.

Miniolympiáda

Začátkem května se konalo okresní kolo v Miniolympiádě 4. tříd. Soutěž pořádá ZŠ Sirotkova. Soutěže se zúčastnilo 177 žáků z 31 brněnských škol.

Nejlepší výsledek Masarky v historii Štafetového poháru!

Po výborném výkonu v okresním kole se náš štafetový tým probojoval do krajského finále. Ve středu 11.5.2022 jsme v brzkých ranních hodinách nasedli na vlak a vyrazili do Břeclavi.

Štafetový pohár a naši úspěšní malí atleti

Ve středu 27. dubna se naši malí atleti vydali na stadion Moravské Slavie, aby poměřili své běžecké dovednosti s reprezentanty ostatních škol. A neměli to vůbec lehké. Na startu okresního finále se sešlo rekordních 15 škol!

McDonald cup po covidu a opět TŘETÍ!

Po delší odmlce jsme si opět mohli kopnout do míče a poměřit síly s družstvy dalších sedmi škol v okresním kole prestižní fotbalové soutěže McDonald cup. V letošním ročníku byla platnou členkou týmu velmi šikovná fotbalistka Kristýna Olexová a jejími parťáky na hřišti

Soutěž ve šplhu

Během prvního čtvrtletí děti v rámci hodin Tv trénovaly šplh na tyči a ti nejlepší z 2. – 5. tříd se sešli v pátek 10. prosince, aby si společně zasoutěžili. Nejpočetnější zastoupení měl čtvrtý ročník a probíhaly zde i nejdramatičtější okamžiky celého závodu.

Úspěch malých florbalistů

Po říjnovém sehrávání na prvním turnaji se naši malí florbalisté v téměř stejné sestavě: Daniel Šťovíček, Jindřich Přerovský, Lukáš Říha, Adam Říha, Patrik Viščor, Oleksandr Balakin,

Už zase můžeme soutěžit s ostatními

Pod taktovkou SOBŠ - Sítě brněnských otevřených škol - jsme se mohli opět po delší době zúčastnit kolektivních turnajů.

Vítězství v okresním kole ve stolním tenisu

Na začátku října proběhlo na ZŠ Svážná okresní kolo stolního tenisu pro žáky druhého stupně. Obě kategorie, mladší žáci z 6. a 7. ročníků i starší chlapci z 8. a 9. ročníků, hrály celkově na šesti stolech.

Školní kolo ve stolním tenisu

V posledním zářijovém týdnu se uskutečnilo školní kolo ve stolním tenisu. Do soutěže se zapojilo 48 hráčů z 2. stupně. Hrálo se na čtyřech stolech, hracím systémem „pavouk“.

Hezký úspěch žáků Masarky

První sportovní akce, které se naše škola zúčastnila po covidovém omezení byl atletický čtyřboj, který bývá považován za jednu z nejtěžších soutěží, kterých se základní školy účastní.

Atletické závody v Olympii

V pondělí 10. února jsme se s našimi malými atlety zúčastnili atletických závodů základních škol, které se konaly v rámci sportovních dnů a velké mezinárodní akce „ Brněnská laťka“ v nákupním centru Olympia.

Plavecké závody

V průběhu měsíce ledna se naši malí plavci zúčastnili závodů v rámci Sítě otevřených brněnských škol v bazénu ZŠ Jundrov. Žáci 3., 4. a 5. ročníků se nezalekli veliké konkurence a statečné bojovali nejen v individuálních závodech, ale i ve štafetách.

Soutěž ve šplhu 1.stupeň

V pátek 29.11.2019 proběhla soutěž ve šplhu1.-5. tříd. Do té doby děti v hodinách tělesné výchovy poctivě trénovaly a hlavně prvňáčci překvapili a odvážně šplhali téměř až ke stropu.

Stříbro pro naše mladé atlety

Ve čtvrtek 3. října se 8 našich mladých sportovců: Adriana Balážová, Tobiáš Topalov, Eliška Nechutová, Martin Pavloň, Viktorie Czudková, Filip Andres, Matěj Skřivánek a Gabriela Hálová zúčastnilo 1. ročníku závodu „ Atletika se vrací za Lužánky“.

Šachový kroužek

Šachový kroužek na naší škole pokračoval již pátým rokem. Děti se zde učí základům šachové hry, způsobu řešení problémů, soustředit se a také slušnosti, ohleduplnosti a úctě k soupeři. V prvním pololetí se děti učily, zkušenější opakovaly, základní pravidla  a principy šachové hry.

Čtvrtfinále a semifinále Čokoládové tretry

Naši malí atleti se nezalekli velkých závodů, ani obrovského množství závodníků a ve čtvrtfinálových bězích se mnozí umístili v první dvacítce až třicítce z více než sta závodníků ve své kategorii!!!

Skvělé vystoupení malých atletů na Štafetovém poháru

Již několikátý rok se naše škola zapojuje do projektu Českého atletického svazu „ Atletika pro děti do škol“. Jeho součástí je i pořádání Štafetového poháru pro děti 1. – 5. tříd. Je to týmová běžecká soutěž, kdy každý člen družstva je důležitý. Týmový duch je umocněn tím, že štafety jsou smíšené.

Náš úspěch na líšeňském běhu

Každý rok se tradičně účastníme „Běhu líšeňských škol“, který je pod záštitou starosty Líšně. Letos proběhl již 13. ročník a my jsme se rozhodli ještě více tento běh podpořit a jít dětem příkladem.

Úspěch tanečního kroužku na mezinárodní taneční soutěži

Již několik let působí na naší škole taneční kroužek Cool dance. Tento školní rok jsme otevřeli pro velký zájem tři skupiny. Tanečníci a tanečnice celý rok pilně trénují a jsou k vidění na spoustě akcí, které škola pořádá.

Sportovní turnaje a naše účast

Na začátku dubna se uskutečnily 3 turnaje v kolektivních sportech, na kterých nás reprezentovali naši sportovci. Bohužel se všechny turnaje sešly v jeden den a tak jsme měli dost práce s obsazením všech pozic. Přesto se naše děti neztratily a bojovaly, jak nejlépe uměly.

Čokoládová tretra na ZŠ Masarova

Na území České republiky se téměř nepřetržitě od roku 1961 koná vysoce prestižní mezinárodní atletický mítink IAAF World Challenge Zlatá tretra Ostrava. Od počátku je jeho součástí projekt Čokoládová tretra – běžecký seriál. Do roku 2018 byly partnerskými místními pořadateli oddíly atletiky ve vybraných městech.

Sportování na 1. stupni

Od začátku školního roku děti v hodinách Tělesné výchovy trénovaly, pro mnohé velmi obtížný, šplh na tyči. Někteří již zvládají techniku dobře a mohou svůj výkon vylepšovat, jiní budou muset ještě trošku potrénovat.

Atletický trojboj 3. – 5. tříd brněnských škol

V polovině června jsme se zúčastnili, jako každoročně, atletického trojboje pořádaného AŠSK na hřišti ZŠ Laštůvkova. Děti závodily ve sprintu, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem nejen jako jednotlivci, ale také jako tým za svou školu.

Pohár McDonald´s Cup v kopané

Každoročně se ZŠ Masarova zúčastňuje Poháru Mc Donald´s Cup v kopané. V tomto roce dosáhlo družstvo žáků 2. - 3. Tříd v kategorii A vynikajícího výsledku. Postoupilo z okrskového kola do okresního, ve kterém zvítězilo.

Štafetový pohár

Na konci dubna proběhlo na stadionu AC Moravské Slavie Brno okresní kolo Štafetového poháru, kterého jsme se zúčastnili již počtvrté. Po běžeckých testech bylo vybráno 16 dětí ze 2.–5. tříd.

Miniházená na ZŠ Masarova

Největší popularitu si letos opět získala házená. Turnaje probíhaly po celý rok, a tak byly dobrou motivací ke zlepšování výkonu. Poslední turnaj se konal 19.6.2017. Chlapci ze 3. tříd v týmu Bílí tygři obsadili 3. místo a získali bronzový pohár.

Městské kolo olympiády ŠD

Ve středu 14.6.2017 se E. Nechutová (2. A) a M. Skřivánek (4. C), kteří zvítězili ve svých kategoriích na obvodním kole Olympiády ŠD, zúčastnili městského kola této soutěže. V konkurenci nejlepších sportovců z družin z celého Brna se umístili velmi dobře.

ZŠ Masarova na Olympiádě města Brna

Sportovní den žáků 1. a 2. tříd na ZŠ Masarova má již svou tradici. Také letos děti se zápalem skákaly do dálky, běhaly 50 m a házely kriketovým míčkem. Počasí bylo teplé a slunečné, takže padly i nějaké rekordy.

Vybíjená

V dubnu 2017 se vybraní žáci a žákyně 4. a 5. tříd zúčastnili obvodního turnaje ve vybíjené na ZŠ Holzova. Děvčata ( K. Julínková, T. Jančová, B. Hajdová, L.Vyparinová, M. Weisserová, A. Odehnalová, Š.Hudcová, N. Toczyská, N. Starzyková, I. Zachrlová) a chlapci ( J.Valenta, M. Skřivánek, M. Tsap, M. Hochman, D. Štědroňský, Š.Tománek, A. Ježek, P. Hložek, A. Drápela,

Štafetový pohár

Ve středu 26.4.2017 se děti ze 2. – 5. ročníků zúčastnily běžecké soutěže, organizované Českým atletickým svazem. Patronkou soutěže je mistryně světa v běhu na 800 m Lída Formanová.

Naši úspěšní atleti

Během pololetních prázdnin proběhlo v krásné hale v Ostravě Mistrovství Moravy a Slezska v atletice. Se svým oddílem se této významné akce v halové sezóně zúčastnili i tři zástupci naší školy.

Sportování na 1. stupni

I když je zima, děti na Masarce nezahálí a zapojují se do různých sportovních soutěží, v hodinách tělesné výchovy plní disciplíny Olympijského víceboje a 2x týdně aktivně trénují v atletických přípravkách pod vedením školených trenérů.

Naše žákyně na mistrovství světa v šachu

Na asijské straně Černého moře ve městě Batumi v Gruzii se v druhé polovině října konalo mistrovství světa v šachu dětí do dvanácti let. Děti byly rozděleny do kategorií dle věku do 8, 10 a 12 let a zvlášť chlapci a dívky.

MŠL v miniházené zahájena

Již sedmým rokem se naše škola aktivně zapojuje do Majlontské školní ligy v miniházené. Jedná se o házenou s jednoduššími pravidly pro žáky 3. až 5. tříd. V turnaji, který se konal 4.11.2016 v nové SH v Maloměřicích.

EKAG – Mezinárodní atletické závody

Od 5. do 7. 2016 září probíhal na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem již 11. ročník Evropských atletických her mládeže. Jsou to jediné mezinárodní závody ve střední Evropě pro děti do 15 let.

Šachový kroužek

S ukončením činnosti šachového kroužku byly vyhlášeny i výsledky velice prestižního zápolení dětí během turnaje, který se hrál od března do června 2016. Děti zúročily své nabyté vědomosti v konkurenci svých kamarádů.

Atletické soutěže Pohár rozhlasu

První květnový týden byl ve znamení atletické soutěže Pohár rozhlasu. Obvodní kolo soutěže probíhalo na ZŠ Jihomoravské náměstí za účasti osmi brněnských škol. Ve středu 4.5.2016 soutěžili mladší žáci a žákyně.

Liga orientačního běhu

Jarní kola soutěže odstartovala 19.4.2016 v Maloměřicích na Cacovickém ostrově. ZŠ Masarovu reprezentovalo 24 žáků z 1. i 2. stupně. Po tomto kole již bylo jasné, kdo postoupí do finálového kola, které se konalo 10.5. v Kohoutovicích v oblasti Trychtýř.

Úspěšná šachistka

Naše žákyně třetího ročníku Věra Marie Krejčí obsadila 3. místo mezi dětmi 1.stupně základních škol. Turnaj se konal ve Vídni a zúčastnilo se jej přes 400 dětí.

Atletický čtyřboj

Bezesporu vrcholnou atletickou soutěží je Atletický čtyřboj, který probíhá ve dvou dnech. V pondělí 16.5.2016 se na ZŠ Laštůvkova konala soutěž staršího žactva. Celkem se do soutěže zapojilo 13 družstev v chlapecké kategorii – 61 závodníků a 11 družstev dívčích – 49 závodnic.

Battlefield Praha – pocta statečným, operace Anthropoid – republikové finále

Středa 15.6.2016 byla pro Black Widows poslední soutěží v letošním školním roce. Opět musela být připravena prezentace na dané téma: Operace Anthropoid, výcvik parašutistů. Ačkoliv prezentaci vytvořili, zapomněli ji ve škole.

Battlefield Brno - operace Spelter

Ve středu 11.5.2016 se konala vědomostně branná soutěž Battlefield operace Spelter. Šestičlenné týmy dívek a kluků musí během 3 hodin prokázat jednak znalosti z období okupace za 2. světové války, dále schopnost týmové spolupráce na vysoké úrovni.

Turnaj v miniházené

Dne 13.6.2016 se konal v nové sportovní hale v Maloměřicích Turnaj v miniházené pro žáky 3. až 5. tříd brněnských ZŠ. Z naší školy jsme sestavili dva týmy. Chlapci ze 3. tříd byli na takovém turnaji poprvé, přesto se jim podařilo umístit se na 3. místě.

Speciální olympiáda

Vážení rodiče a děti,
ráda bych Vás informovala o účasti našich žáků z 3., 4. a 5. ročníků na Speciální olympiádě, kterou tradičně pořádala ZŠ Brno, Bosonožská 9. Olympiáda se uskutečnila 20.4.2016 a z naší školy byly vyslány dvojice dětí z ročníku.

Obvodní turnaj ve vybíjené

Během posledních čtyř týdnů děti z pátých a čtvrtých tříd intenzivně trénovaly v hodinách TV vybíjenou. Čekaly je totiž turnaje s jinými školami. Usilovné trénování se vyplatilo.

Šachový kroužek

Šachový kroužek na naší škole má již druhý rok svého trvání. Děti se zde učí základům šachové hry, metodice řešení problémů, kterou mohou uplatnit i v dalších školních předmětech, učí se soustředění a také slušnosti, ohleduplnosti a úctě k soupeři.

Mezinárodní úspěch naší žákyně

Naše žačka Věra Marie Krejčí začala hrát šachy v šachovém kroužku v Mateřské škole Skořepka v Brně. Nyní trénuje v šachovém kroužku na naší škole a je členkou SV Mödling. S dětmi z oddílu hraje Kinderligu ve Vídni.

Stolní tenis

Mezi tradiční soutěže pořádané na podzim patří městské kolo ve stolním tenise. Této městské soutěži předchází školní kolo, které pravidelně pořádáme, abychom vytipovali nejlepší tenisty a vytvořili silná družstva.

Liga orientačního běhu

Podzimní kola orientačního běhu odstartovala již 17.9.2015 v Lužánkách. Díky slunnému počasí a přehlednému terénu lužáneckého parku se zapojilo do soutěže i dvanáct žáků z 1. stupně. Mezi žáky druhého stupně se tento druh soutěží těší velkému zájmu.

Florbalové soutěže

V listopadu se tradičně odehrávají florbalová klání mezi brněnskými školami. I letos jsme se do florbalové soutěže zapojili. Naši školu reprezentovali hoši v kategoriích mladší a starší žáci.

CocaCola cup

Kopaná patří bezesporu mezi našimi žáky k nejoblíbenějším hrám a každoročně se zúčastňujeme řady fotbalových soutěží. V úterý 6.10.2015 sehrála jedenáctka našich nejlepších fotbalistů vzájemná utkání se třemi školami.

Atletické halové závody na Botance

K tradičním podzimním mítinkům patří atletické halové závody, pořádané gymnáziem L. Daňka. Tentokrát se akce konaly 11.11.2015. Za naši školu se zúčastnilo 7 dívek a 7 hochů. Konkurence byla velmi silná a výkony soutěžících mimořádné.

Atletické soutěže

V květnu probíhala série atletických soutěží. V úterý 5.5.2015 soutěžili dívky a hoši 6.-7. tříd v atletických disciplínách Poháru rozhlasu. Za družstvo chlapců nastoupili: F.Faltýnek, D. Pěgřím, P. Killar, A. Topil, M. Bielík, J. Andress, Vu Duc Nam, F. Hoda. Hoši skončili na 6. místě.

Orientační závody

V dubnu zahájila jarní sezónu Liga orientačního běhu. Ve čtvrtek 16.4.2015 se běželo 3. kolo soutěže v oblasti Medláneckého kopce. Jednalo se o soutěž postupovou; vítězové do 20. místa postupovali do finálového kola.

Battlefield

Poslední soutěží ve školním roce byl Battlefield Jaroslava Kotáska, který se konal ve dnech 25. a 26.5.2015 v LC Proud, Lesná. Jedná se o velmi náročnou soutěž, ve které šestičlenný tým musí potvrdit nejenom vědomosti z období 2. světové války, ...

Školní kolo ve skoku do výšky

Pravidelně v období před velkými atletickými soutěžemi se koná na naší škole soutěž ve skoku do výšky. Jednak si žáci z různých tříd poměří svoji výkonnost a dovednost s ostatními spolužáky z jiných tříd a také tato soutěž slouží k výběru nejlepších skokanů pro nadcházející atletické soutěže.

Štafetový pohár

Na začátku května se 16 žáků 1. stupně zúčastnilo okresního kola 2. ročníku běžeckého závodu Štafetový pohár, který pořádá Český atletický svaz pod patronátem mistryně světa Ludmily Formanové.

Obvodní olympiáda ŠD

Ve středu 20.5.2015 se na ZŠ Mutěnická sešli zástupci školních družin z Líšně a Vinohrad, aby změřili své síly v hodu kriketovým míčkem, běhu na 60 metrů a skoku do dálky.

Finále Majlontské školní ligy v miniházené

V čtvrtek 28.5.2015 vyvrcholil celoroční turnaj Majlontské školní ligy v miniházené. Na tomto finále se sešly opravdu silné týmy ze škol z celého Brna, které nedaly soupeři žádnou šanci.

Miniolympiáda 4. tříd – městské kolo

28.4.2015 se konala na ZŠ Sirotkova matematická Miniolympiáda 4. tříd. Náročné příklady, úkoly, hlavolamy a další záludnosti prověřily matematické dovednosti a znalosti malých počtářů.

Bramborová pro Klauny

Ve čtvrtek 26.března 2015 se v Brně ve sportovní hale Tesla konala krajská soutěžní přehlídka v pódiových skladbách. Naši školu reprezentovaly dívky ze 3. a 4. tříd, které navštěvují kroužek Aerobic – Zumba.

Městské finále šplhu

Ve středu 26. listopadu 2014 se uskutečnilo městské finále ve šplhu základních škol. V obvodním kole dokázali vybojovat stupně vítězů Markéta Mašková (4.C), Nikola Ševelová a Patrik Halm (5.B).

Masarka hraje házenou

V pondělí 8.12.2014 se konal v tomto šk.roce již 2. turnaj Majlontské školní ligy v miniházené žáků 2. až 5. tříd. Naše škola žije házenou již pátým rokem. Letos postavila každá zúčastněná škola ve dvou kategoriích 2 družstva.

Školní kolo soutěže ve šplhu

V pátek 7. listopadu 2014 proběhlo školní kolo soutěže ve šplhu pro žáky třetích až pátých tříd. Vítězové jednotlivých ročníků si vybojovali postup do obvodního kola, které se uskuteční v úterý 18. listopadu.

Okresní kolo družstev ve stolním tenise chlapců 6. - 9. tříd

Chlapeckou soutěž ve stolním tenise pořádala v pondělí 20.10.2014 ZŠ Vejrostova, Bystrc. Do soutěže se za mladší kategorii nominovali ze školního kola Michal Sedláček, Jakub Kouřil, Josef Ježek a Nam Vu Duc.

Okresní kolo družstev ve stolním tenise dívek 6. - 9. tříd

V pondělí 13 10.2014 probíhala na ZŠ Měšťanská soutěž ve stolním tenise dívek. Naši školu reprezentovala dvě družstva děvčat. Nikola Svobodová, Denisa Kocmanová a jako třetí hráčka Dominika Miková.

Turnaj ve stolním tenise – školní kolo

V pondělí 6.10.2014 se uskutečnil na naší škole turnaj ve stolním tenise, kterého se zúčastnili zájemci ze 6.-9. tříd. Celkem se zúčastnilo 7 dívek a 22 chlapců. Mladší hoši hráli systémem každý s každým stejně jako dívky, které vytvořily pouze jednu skupinu.

Orientační závod - podzimní část

Pravidelně na podzim zahajujeme sportovní soutěže dvěma koly orientačního běhu. První kolo se odehrávalo v obtížném a nepřehledném terénu kolem sportovní haly Rosnička 18.9.2014.

Házená městské finále - hoši

Ve středu 15.10.2014 se konalo v krásné hale Tatranu Bohunice finále v házené chlapců 8.- 9. tříd. Ačkoliv podmínky pro házenou jsou díky rozměrům tělocvičen na naší škole nevyhovující, zařazujeme házenou s omezenými pravidly do hodin TV.

Brněnský pětiboj všestrannosti - 3. místo ZŠ Masarova

Ve čtvrtek 2.10.2014 se v hale na ulici Vodova konal Brněnský pětiboj všestrannosti. Soutěže se zúčastnila smíšená družstva chlapců a dívek z brněnských škol.

Atletický čtyřboj městské finále

Nejobtížnější soutěž - Atletický čtyřboj se konala ve středu 11.6.2014 na hřišti ZŠ Laštůvkova. Soutěž byla určena pro pětičlenná družstva závodníků z 6. a 7. tříd.

Battlefield Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka - finále Praha

Ve středu 18.6.2014 se vítězná družstva z jednotlivých krajů utkala v republikovém finále. Vzpomínková akce na počest hrdinů operace Anthropoid odstartovala přesně v 11:30 slavnostním zahájením. Po úvodních slovech následovalo vysvětlení pravidel a organizace celé soutěže.

Battlefield

Ve čtvrtek 22.5.2014 jsem se zúčastnil soutěže "Battlefield Jana Kubiše a Jozefa Gabčíka". Soutěž se konala v lanovém centru PROUD v Brně – Lesné. Bylo tam 8 týmů a každý tým tvořilo 6 žáků II. stupně.

Finále atletické soutěže Poháru rozhlasu 2014

Středa 14.5.2014 byla velkým atletickým svátkem pro naše žáky 6. - 7. tříd, kteří se zúčastnili finále Poháru rozhlasu na "Palačáku", kam postoupili z obvodního kola.

Finále orientačního běhu 2014

V úterý 13.5.2014 se v Kohoutovicích běželo finále orientačního běhu, do kterého postoupilo z předcházejících tří kol 22 dívek a chlapců z 2. stupně.

EKAG – i letos s námi!

Sešel se rok s rokem a na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem se konaly již deváté Evropské atletické hry mládeže. Tyto hry jsou neoficiálně označovány jako Mistrovství Evropy mládeže do 15 let.

Putovní pohár pro žáky ZŠ Masarova

Také letos se konal běh líšeňských škol na okruhu kolem Saleska. Ve čtvrtek 29. května 2014 se žáci ze tří líšeňských škol sešli, aby změřili své síly v běhu.

Pohár Mc Donald´s Cup 2013/14 pro 4. a 5. třídy

15.5.2014 se na ZŠ Janouškova konalo okresní kolo Poháru McDonald´s Cup 4. - 5. tříd v kopané. Naši žáci po vítězství v okrskovém kole postupovali jako favorité.

Krajské kolo ve stolním tenise Hodonín

Ve středu 23.10.2013 se konala krajská kola ve stolním tenise IV. kategorie i kategorie VIB. Bylo nutné rozhodnout, které soutěže se zúčastníme. Zvolili jsme kategorii VI B. Po postupu ze základní skupiny jsme nastoupili do bojů o třetí místo. Po velmi vyrovnaných zápasech obsadili hráči Filip Šoupal, Martin Král, Karel Tůma a Vojta Pollak 3. místo v krajské soutěži středních škol.

Velké poděkování patří panu Tůmovi a Šoupalovi za přepravu na soutěž a cenné rady v průběhu turnaje.

PaedDr. Chludová Alena

Městské kolo ve stolním tenise

Ve čtvrtek 10.10.2013 se naši chlapci ze 6.-9. tříd zúčastnili městského kola ve stolním tenise. V kategorii mladších žáků nastoupili do bojů vítězové školního kola – Martin Slavíček, ArbenBobaj, Daniel Stúpala a Lukáš Marušinec.

Turnaj ve stolním tenise - školní kolo

V úterý 1.10.2013 se uskutečnil na naší škole turnaj ve stolním tenise, kterého se zúčastnili zájemci ze 6.-9. tříd. V kategorii dívek zvítězila Nikol Svobodová, 2. místo získala Tereza Sedláková a 3. místo vybojovala Šárka Blatná.

Florbal

V úterý 5.11.2013 sehrálo družstvo mladších žáků utkání základní skupiny městského přeboru ve florbalu. Hráčům se nepodařilo zdolat soupeře a do dalších bojů nezasáhli.

V pondělí 11.11.2013 se do florbalového turnaje zapojili starší žáci. I přes velké nasazení a obětavost jsme nepostoupili. Budiž nám tento výsledek pobídkou k důraznějšímu tréninku.

PaedDr. Chludová Alena

Halové atletické závody

Ve středu 6.11.2013 se děvčata a hoši 6.-9. ročníků zúčastnili Atletických halových závodů vběhu na 30 m, hodu medicinbalem, skoku do dálky a do výšky. Soutěž byla určena pro žáky 8.a 9. tříd, ale vzhledem k neexistujícím podmínkám pro atletiku na naší škole, jsme rozhodli do družstva přizvat i žáky 6. a7. třídy, abychom vytipovali závodníky pro jarní atletické soutěže.

Florbalový turnaj

7.l1.2013 se žáci ze 4. a 5. ročníků zúčastnili Školského poháru České pojišťovny ve florbalu. Utkání sehráli na brněnském výstavišti v rámci veletrhu SPORT LIFE. Družstvo ve složení: M. Bielik, J. Vybíhal, M. Toczyski, V. Šebela, D. Novotný, P. Halm, V. Hoda se umístilo na pěkném 5. místě. Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Mgr. Renata Miková

Soutěž ve šplhu 3. – 5. ročník

5.11.2013 proběhlo školní kolo soutěže ve šplhu. Vítězové jednotlivých ročníků postoupili do obvodního kola, které se konalo v úterý 12.11.2013. Všichni žáci si za předvedené výkony zaslouží velkou pochvalu a hodně štěstí přejeme D. Polakovičovi ze 4.A, který ve své kategorii zvítězil a postoupil do městského kola.

Mgr. Renata Miková

Majlontská školní liga v miniházené

25.10.2013 byla zahájena 1.turnajem letošní školní liga v miniházené, na kterou se všichni hráči z minulého roku velmi těšili. Naši školu reprezentovaly 4 týmy, které byly oslabeny o 6 nemocných či zraněných žáků.

Úspěchy našich žáků na mezinárodním poli

10. a 11. září 2013 probíhaly na atletickém stadionu Pod Palackého vrchem Evropské atletické hry mládeže. Jsou to jediné mezinárodní závody ve střední Evropě pro děti do 15 let. Letos se jich zúčastnilo více než 1 100 dětí ze 12 států Evropy.

Starší výsledky v Archívu

Slavnostní předávání Masaříků
Společenský večer ZŠ Masarova - polonéza

Zřizovatel:

MČ Brno - Líšeň
www.brno-lisen.cz
   
Informační memorandum GDPR Prohlášení o přístupnosti Zákon č. 171/2023 Sb, o ochraně oznamovatelů