ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

Archív - Výsledky sportovních soutěží


Sportovní výsledky žáků v průběhu školního roku 2012/2013

V podzimním období se velmi početná skupina žáků 2. stupně zúčastnila 1.a 2. kola orientačního běhu. Fotbalisti z 2. stupně se zapojili do soutěže Coca Cola Cup, kde svoji skupinu vyhráli a těšili se na jarní pokračování.

Turnaj v minipřehazované

V dubnu 2013 se vybrané děti ze 2. a 3. tříd zúčastnily turnaje v minipřehazované, který pořádala ZŠ Novolíšeňská. V konkurenci tří škol si vedly výborně.

Pohár McDonald's Cup v kopané 2013

Také letos se naši žáci z 1. stupně zúčastnili Poháru McDonald's Cup v kopané, který se pro kategorii A (žáci 1. – 3. tříd) konal na hřišti ZŠ Janouškova 2.5.2013. Naši školu reprezentovali žáci ze 2.A, 2.B, 3.A a 3.B. Ve velké konkurenci zvítězili a postoupili tak do okresního kola, ve kterém vybojovali stříbrné medaile.

Mezinárodní taneční festival pódiových skladeb 2013

12.4.2013 se konal v Brně Mezinárodní taneční festival pódiových skladeb, kterého se naše škola již každoročně zúčastňuje. Po loňské účasti jsme věděli, že laťka je nastavena vysoko. Dívky 5.– 8. tříd, které trénují v kroužku AEROBIC – ZUMBA, se s chutí pustily do intenzívního tréninku taneční choreografie Evy Prokleškové.

Kinderiáda 2013, duben 2013

Moravská soutěž v lehkoatletických disciplínách pro 1. st. základních škol se letos konala na konci dubna ve sportovním areálu ZŠ Laštůvkova v Brně. Naši žáci se utkali v silné konkurenci 35 základních škol, z nichž některé mají sportovní zaměření. Přesto dokázali vybojovat cenné kovy.

Velikonoční florbalový turnaj 2013

V předvelikonočním týdnu probíhala na ZŠ Masarova florbalová klání mezi chlapeckými týmy z 2. stupně. Nejdříve byla odehraná utkání v rámci ročníků a poté se hrála utkání mezi vítěznými třídami jednotlivých ročníků. Soutěž 6. tříd s převahou vyhrálo družstvo 6.B, jedno vítězství vybojovali hoši z 6.C.

Soutěže ve šplhu na tyči, březen 2013

Ve středu 6.3.2013 proběhlo na ZŠ Masarova školní kolo ve šplhu na tyči. Soutěž byla určena pro žáky druhého stupně a vítězové jednotlivých kategorií se tímto nominovali do obvodního kola. Vždy tři nejrychlejší žáci školního kola v každé kategorii pak vytvořili družstvo, které reprezentovalo školu 21.3.2013 na ZŠ Jihomoravské nám. v kole obvodním.

Lyžaři a snowboardisti z Masarky

Tradiční kurz pro začátečníky i pokročilé proběhl ve dnech 4.2.- 8.2.2013 na sjezdovce ve Staré Vsi - Žďárský Potok v Jeseníkách. I když při odjezdu z Brna nic nenaznačovalo na dobré sněhové podmínky, již za Rýmařovem bylo jasné, že lyžovat se bude.

Majlontská školní liga v miniházené 10.12.2012

V pondělí 10.12.2012 absolvovali žáci 3.-5.ročníku naší školy, hrající Majlontskou školní ligu v miniházené, již druhý v tomto roce, tentokrát Mikulášský turnaj, který se konal opět ve sportovní hale v Maloměřicích.

Městské finále šplhu

Ve středu 28.11.2012 se Patrik Halm ze 3.B a Magdaléna Noštinská z 5.B zúčastnili městského finále soutěže ve šplhu na ZŠ Novoměstská.

Pohár České florbalové unie

Ve středu 21.11.2012 se vybraní chlapci ze 4. a 5. tříd (M. Bielik, J. Vybíhal, M. Toczyski, A. Topil, F. Hoda, D. Vitner, T. Svoboda, D. Dobšík, T. Nguyen, J. Ježek) zúčastnili okresního kola florbalového turnaje ve sportovní hale na Lesné. Kluci bojovali až do poslední minuty a získali pěkné 4. místo.

Blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Renata Miková

Soutěž ve šplhu 3. – 5. ročník

V pátek 9.11.2012 proběhlo školní kolo soutěže ve šplhu. Vítězové jednotlivých ročníků (T. Musilová, P. Halm, L. Botková, V. Klimyak, V. Šebela, J. Ištvan, M. Noštinská, S. Čus, T. Jagošová) postoupili do obvodního kola, které proběhlo ve středu 21.11.2012.

Všichni žáci si za předvedené výkony zaslouží velkou pochvalu a hodně sportovního štěstí přejeme Patriku Halmovi ze 3.B a Magdaléně Noštinské z 5.B, kteří ve svých kategoriích zvítězili a postoupili do městského finále.

Mgr. Renata Miková

Krajské kolo soutěže ve stolním tenise

Ve středu 7. listopadu 2012 se konalo v Hodoníně krajské kolo soutěže ve stolním tenise. Z řad našich žáků nás reprezentovali hoši z 8.A a 8.B, kteří si postup zajistili vítězstvím v městském kole. Družstvo složené z nadějných hráčů - Martina Krále, Filipa Šoupala- Šefra, Vojtěcha Pollaka a Karla Tůmy si v silné konkurenci vedlo opravdu skvěle.

ZŠ Masarova v Majlontské školní lize v miniházené

V pátek 2.11.2012 se žáci naší školy zúčastnili v letošním školním roce 1. turnaje Majlontské školní ligy v miniházené ve sportovní hale v Maloměřicích. V silné konkurenci získalo družstvo 3. tříd Bílí tygři bez jediné porážky 1. místo, Černí tygři z 5. třídy obsadili 3. místo a čtvrťáci Zlatí tygři, i když soutěžili ve stejné kategorii jako páťáci, byli opravdu zlatí a zvítězili.

Plavecko – běžecký pohár

24. října 2012 se konal Plavecko – běžecký pohár v rekreačním plaveckém  areálu Kraví Hora. Účastníci soutěžili v plavání 50 m volný styl a v běhu podle kategorií.

Městské kolo ve stolním tenise

Ve čtvrtek 18.10.2012 se zúčastnili chlapci 6.a 8.tříd městského kola turnaje ve stolním tenise. V kategorii mladších žáků získalo družstvo složené z žáků 6. tříd – Martina Slavíčka, Arbena Bobaje, Patrika Hájka a Jakuba Matyáše 2. místo mezi 12 brněnskými školami.

Majlontská školní liga v miniházené

Celý letošní školní rok 2011/2012 byl na sportovním poli ve znamení Majlontské školní ligy v miniházené. Z naší školy se do ní zapojily 3 týmy: Zlatí tygři (3. tř.), Černí tygři (4. tř.), Bílí tygři (5. tř.).

Florbalový turnaj

V pondělí 25.6.2012se konal florbalový turnaj družstev z 6.- 9. tříd. Ve skupině 6 .-7. tříd zvítězilo družstvo 6.B ve složení: Jakub Šašek, Sára konečná, Marek Štefl, Jakub Krčál, Ondra Coufal, Ben Smékal, Robert Halm, Tomáš Landa.

Školní turnaj ve stolním tenisu

Ve středu 13.6.2012 se uskutečnil turnaj žáků od 3.do 9 třídy ve stolním tenisu. Zájem dětí byl veliký a proto byli soutěžící rozděleni do tří kategorií. V kategorii nejmladších tenistů byli žáci 3.-5.třídy, v kategorii starších byli zařazení všichni žáci od 6.do 9. třídy.

Olympiáda 1.-2. tříd v lehké atletice

13. června 2012 se konala Olympiáda 1. a 2. Ročníků v lehké atletice. Soutěž probíhala ve třech disciplínách: běh 50 m, skok daleký a hod míčkem. Z 1. tříd se nejlépe umístil Saveliy Mironov z 1.A, který skončil na 6. místě stejně jako Veronika Koppová ze 2.A.

Sportovní olympiáda 1. – 3. tříd

Dne 19.6.2012 se uskutečnilo sportovní dopoledne 1. – 3. tříd na našem školním hřišti. Přes velké teplo se zúčastnili všichni žáci v disciplínách: běh, hod kriketovým míčkem a skok daleký. Žáci bojovali s velkým úsilím a jejich výsledky byly po zásluze odměněny.

Pohár McDonald's Cup v kopané 2012

Také letos se naši žáci z 1.stupně zúčastnili Poháru McDonald's Cup v kopané, který se pro kategorii A (žáci 1. – 3. tříd) konal na hřišti ZŠ Janouškova v úterý 10.4.2012, hned po Velikonočních prázdninách. I když nenastoupili v předpokládané sestavě, nakonec vybojovali 3. místo.

Fotbalový turnaj líšeňských škol

V pátek 1.6.2012 proběhl turnaj v kopané na hřišti SK Líšeň. Sešli se zástupci 3 základních škol z Líšně: ZŠ Novolíšeňská, ZŠ Holzova a ZŠ Masarova. "Náš fotbalový tým" byl sestaven z hochů 2. a 3. tříd: Marek Bielik, Antonín Topil, Josef Andres, Petr Killar, Míchal Toczyjski, Šimon Molák, Denis Novotný, Patrik Růžička, Vítek Hoda a Vojta Šebela.

Obvodní kolo olympiády ŠD na ZŠ Mutěnická

V úterý 5.6.2012 se zástupci ŠD zúčastnili obvodního kola olympiády ŠD na ZŠ Mutěnická. Soutěžilo se ve skoku z místa, běhu a hodu medicimbalem. 1. místa získaly Veronika Koppová (2.A) a Magda Noštinská (4.B), 2. místo vybojovala Terka Musilová (2.A), Samuel Čus (4.B) skončil těsně pod stupni vítězů na pěkném 4. místě.

Výsledky atletických soutěží květen – červen 2012

V prvních dvou květnových týdnech se vybraní žáci z 6.-9.tříd zúčastnili řady atletických soutěží.

Ve čtvrtek 3.5.2012 a v pátek 4.5.2012 probíhala nejtěžší atletická soutěž Atletický čtyřboj – městské kolo.

Coca Cola Cup

V pátek 27.4.2012 se fotbalisté z Masarky zúčastnili tradiční soutěže Coca Cola Cup. V základní skupině sehráli naši fotbalisté tři utkání, ale jedna prohra s fotbalisty z Labské, nás vyřadila z dalších bojů.

Obvodní kolo ve šplhu na tyči

Ve středu 28.3.2012 se konalo na ZŠ Jihomoravské náměstí obvodní kolo ve šplhu, kterého se zúčastnili vítězové našeho školního kola.

Družstvo mladších chlapců ve složení - Hochman Martin, Ryšavý Matěj a Ryšavý Jakub obsadilo 4. místo; mladší dívky Šebelová Anežka, Konečná Sára, Krobotová Karolína zvítězily.

Šplh 3. – 5. tříd 2011

Každoročně se na začátku prosince koná soutěž 1. stupně ZŠ ve šplhu na tyči.

Ze školního kola postoupilo a naši školu v obvodním kole reprezentovalo 15 chlapců a dívek ze 3.-5. tříd.

Mezi nejúspěšnější patřila Hana Křížová z 5.B, která v čase 4,9 s získala nejen vítězství, ale také 5. místo v městském finále.

Školní liga miniházené 3.-5.tříd

Žáci a žákyně 3. až 5. tříd se letos zapojili do celoroční školní ligy v miniházené a navázali tak na úspěchy žáků loňské 3.A. ve šk. roce 2010-11.

Každý ročník postavil svoje družstvo, které se zúčastňuje jednotlivých turnajů.

5. prosince 2011 se konal Mikulášský turnaj, ve kterém obsadili Bílí tygři (5. třídy) hned 2. místo a to také ve Vánočním turnaji 20.12.2011 udrželi.

Novoměstský pohár ve florbalu 6.12.2011

Jako každý rok, také letos se naši žáci 5. tříd zúčastnili Novoměstského poháru ve florbalu. Uskutečnil se 6.12.2011 na ZŠ Novoměstská v Řečkovicích.

Ikdyž v silné konkurenci sportovních škol na vítězství nedosáhli, výborně reprezentovali naši školu. Družstvo tvořili žáci:

z 5.B Martin Slavíček, Ondřej Šíra a Jakub Vajda
z 5.A Daniel Hrozek, Pavel Heřman a Tomáš Franěk
z 5.C Filip Vu Duc

Celému týmu přejeme hodně sportovních úspěchů v dalších turnajích.

Eva Proklešková

Úspěšní mladí sportovci ZŠ Masarova

V uplynulých měsících se konalo několik sportovních soutěží, v kterých bodovali žáci a žákyně ZŠ Masarova.

Plavecko - běžeckého poháru v Brně na Kraví hoře se zúčastnili žáci 4. a 5. tříd. Soutěžili v běhu na 300 m a v plavání 50 m volný styl.

Orientační běh září – říjen 2011

Velké oblibě se mezi našimi žáky těší orientační běh. Naši sportovci z 6.- 9. tříd se v podzimním období zúčastnili 1.a 2. kola orientačního běhu.

V 1. kole, které se konalo 29.9.2011, reprezentoval naší školu v kategorii H 3 - mladší žáci Jakub Malík, který obsadil 45. místo; v kategorii dívek - D 3 si nejlépe vedla Šárka Blatná, Lucie Matulová a Kristýna Skulová, které obsadily 17.-19. místo.

Stolní tenis 12.10.2011

Ve středu 12.10.2011 se zúčastnila dvě družstva chlapců městského kola ve stolním tenise. Hoši z 9.A. – Jakub Helis, Jakub Střecha, Tom Kepeň a Michal Šedý získali 3. místo v základní skupině.

Mladší žáci - Martin Král, Dominik Horváth, Vojtěch Pollak a Martin Olšan postoupili do finále a po velmi urputných bojích získali stříbrnou medaili.

Děkujeme za vzornou reprezentaci a k dosaženým výsledkům gratulujeme.

Chludová Alena

Vánoční turnaj ve stolním tenise

V úterý 20.12.2011 se uskutečnil školní turnaj ve stolním tenise. Soutěže se zúčastnilo 78 závodníků, z toho 34 kluků a děvčat z I. stupně.

V kategorii hráčů z 2.-5. tříd zvítězil Martin Slavíček, 2. místo získal Arken Bobaj, na 3. místě skončil Jakub Matyáš, 4. místo získal Martin Višňovský.Kvalifikace Junior NBA League
Společenský večer ZŠ Masarova - polonéza

Zřizovatel:

MČ Brno - Líšeň
www.brno-lisen.cz
   
Informační memorandum GDPR Prohlášení o přístupnosti Zákon č. 171/2023 Sb, o ochraně oznamovatelů