Naše žákyně na mistrovství světa v šachu

Na asijské straně Černého moře ve městě Batumi v Gruzii se v druhé polovině října konalo mistrovství světa v šachu dětí do dvanácti let. Děti byly rozděleny do kategorií dle věku do 8, 10 a 12 let a zvlášť chlapci a dívky. V nejmladší kategorii děvčat do 8 let měla zastoupení i naše škola, společně s dětmi z celkem 66 zemí světa bojovala o titul mistryně světa i žákyně 4. B Věra Marie Krejčí. Mezi její soupeřky patřily dívky z USA, Kanady, Indie, Německa, Arménie, Gruzie a Moldávie. Nasazena byla jako číslo 5 a měla velké ambice. Nakonec však získala z jedenácti partií 4,5 bodu, což stačilo mezi 85 hráčkami na 58 místo. Přední místa ve všech kategoriích obsadily děti z Asie či USA. Evropa tentokrát vůbec neuspěla. Zajímavostí je, že v mnoha asijských zemích děti navštěvují speciální šachové školy, kde se šachu věnují pět hodin každý den a zde také předvedly hru s velkými teoretickými znalostmi, prakticky bez hrubých herních chyb. Batumi je krásné čisté a přátelské město s mnoha parky a atrakcemi. Na akcích tohoto druhu si děti také uvědomují důležitost znalosti cizích jazyků a poznávají jiné národy včetně jejich zvyklostí.

Certifikát o účasti na mistrovství

Naše žákyně na mistrovství světa v šachu, listopad 2016 Naše žákyně na mistrovství světa v šachu, listopad 2016 Naše žákyně na mistrovství světa v šachu, listopad 2016 Naše žákyně na mistrovství světa v šachu, listopad 2016 Naše žákyně na mistrovství světa v šachu, listopad 2016 Naše žákyně na mistrovství světa v šachu, listopad 2016 Naše žákyně na mistrovství světa v šachu, listopad 2016 Naše žákyně na mistrovství světa v šachu, listopad 2016 Naše žákyně na mistrovství světa v šachu, listopad 2016

Ing. V. Medunová