Skvělé vystoupení malých atletů na Štafetovém poháru

Již několikátý rok se naše škola zapojuje do projektu Českého atletického svazu „ Atletika pro děti do škol“. Jeho součástí je i pořádání Štafetového poháru pro děti 1. – 5. tříd. Je to týmová běžecká soutěž, kdy každý člen družstva je důležitý. Týmový duch je umocněn tím, že štafety jsou smíšené. V dubnu jsme se zúčastnili okresního kola na stadionu Moravské Slavie. Letos se přihlásilo rekordních 15 týmů a naši sportovci Adriana Balážová, Daniel Hochman, Veronika Neumannová, Tomáš Kula, Adéla Kučerová, Nikola Forstová, Olexandr Balakin, Dominik Klímek, Anežka Trnková, Miroslav Neumann, Klára Frišhansová, Karel Taufar, Eliška Nechutová, Viktorie Czudková, Josef Andres a Lukáš Frecer hned od začátku ukazovali soupeřům záda a jasně vyhráli všechny štafetové běhy. Čekalo nás krajské finále, na které jsme odcestovali 13. května do Břeclavi. V nepříliš vlídném a větrném počasí se na start postavili závodníci z 11 nejlepších týmů jižní Moravy. Viktorii Czudkovou výborně zastoupila Veronika Schaulová a celý tým se vzájemně povzbuzoval a pomáhal si. Děti se nezalekly žádného soupeře a svým zodpovědným přístupem, neuvěřitelnou bojovností a soudržností vybojovaly pro školu historicky nejlepší výsledek a staly se 5. nejlepším týmem Jihomoravského kraje. Patří jim všem veliká gratulace k předvedeným výborným výkonům a poděkování nejen za reprezentaci školy, ale i za skvělý zážitek a podívanou.

Skvělé vystoupení malých atletů na Štafetovém poháru, květen 2019

Mgr. Renata Miková