Comenius

Od roku 2011 do roku 2013 bude na naší škole probíhat projekt We are the world - We are the children, který je naším v pořádí druhým mezinárodním multilaterárním projektem podporovaným EU v rámci programu Celoživotní vzdělávání (Lifelong learning programme). Do tohoto dvouletého projektu vstupujeme jako koordinátoři a budeme v něm spolupracovat se třemi základními školami:

ZŠ v Dobranowicích - Polsko
ZŠ v Leeds -GB
ZŠ Pernik - Bulharsko

Cílem našeho projektu je seznámit naše žáky s životem v uvedených zemích, přispět k jejich multikulturnímu myšlení, dozvědět se zajímavé informace o histirii, reáliích, kultuře atd. a v neposlední řadě podpořit motivaci k aktivnímu studiu cizích jazyků a zdokonalit je v používání moderních informačních technologií.

Během dvou let budeme společně zpracovávat dílčí projekty např. na téma komunikace, vzdělávání, parlament, volnočasoé aktivity, generační problémy, svátky atd. Během dvou let uskutečníme setkání ve všech partnerských státech, což tvoří velmi důležitou motivaci pro žáky samotné.