ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

Archív - Akce školního parlamentu


Zástupci školního parlamentu v Senátu ČR

Koncem listopadu 2013 se Kateřina Tichá (9.A) a Daniel Dobšík (6.B) jako vybraní zástupci Školního parlamentu ZŠ Masarova zúčastnili Vyhlášení certifikace škol pro demokracii na půdě Senátu ČR. Zástupci škol se dozvěděli více o programu Škola pro demokracii a tom, jak se mohou zapojit další školy.

Výměna pohlaví, prosinec 2013

Krátce před Vánocemi uspořádal školní parlament akci pro žáky školy s názvem Výměna pohlaví. Kdo chtěl, mohl tento den přijít v převleku. A tak jste mohli po škole potkat dámy v kloboucích a kravatách a pány v parukách a šatech.

Plyšáci pro Klokánek, prosinec 2013

Na jednom z našich pravidelných zasedání přišel Honza Mikulica s návrhem, abychom se zapojili do akce, kterou vyhlásil tenisový oddíl TC-MJ TENIS z Líšně, Sbírej plyšáky – pomůžeš dětem z Klokánku. Do sběru se zapojily všechny třídy, odvoz zajistila paní Mikulcová.

Školní parlament na I. Dětském sněmu

Jihomoravská rada dětí a mládeže a Krajský parlament dětí a mládeže nás přizvaly ke spolupráci (jelikož naše škola je Konzultačním centrem pro žákovské parlamenty) na I. Dětském sněmu, který se konal 7.11.2013 v Brně.

Prožitkový kurz školního parlamentu

Prožitkový kurz školního parlamentu se uskutečnil od středy 18.9. do pátku 20.9.2013 na Kaprálově mlýně, který se nachází mezi Líšní a Ochozí.

Školní parlament pořádal diskotéku

V pátek 31.5.2013 pořádal školní parlament diskotéku pro žáky naší školy. Diskotéka byla v tělocvičně, která byla ozvučena naší novou parádní aparaturou.

Akce školního parlamentu: Sbírejte víčka od PET lahví, duben 2013

Školní parlament pořádal akci na měsíc duben 2013 s názvem: Sbírej víčka od PET lahví.Víčka se sbírala v každé třídě na prvním i na druhém stupni pro nemocnou Sofinku. Její rodiče je prodají a dostanou peníze na léčbu dcery. Školní parlament z toho udělal soutěž. Vítěz obdržel velký dort a "předbíhací kartičku" do jídelny.

Školní parlament měl návštěvu, 19.3.2013

Jak jsme vás informovali, na naší škole pracuje konzultační centrum pro školní parlamenty, které vzešlo z tříletého projektu Model respektujícího žákovského parlamentu. Rádi pomůžeme a poradíme ostatním školám s činností parlamentu.

Otevření konzultačního centra pro ŽP, 29.1.2013

V úterý 29.1.2013 jsme měli tu čest slavnostně otevřít na naší škole Konzultační centrum pro žákovské parlamenty, které je zakončením tříletého projektu Model respektujícího žákovského parlamentu. Tento projekt je pořádán Centrem pro demokratické učení v Praze.

Pozvánka

Vánoce v ŠD Sovy

Letošní předvánoční čas jsme si v Sovičkách náramně užili. V dílničkách si děti vyrobily dárečky, které si odnesly domů. A odpoledne jsme měli v družině Vánoce se Silvestrem dohromady.

Školní parlament měl velkou návštěvu, 4.12.2012

Začátkem prosince uvítal náš školní parlament, který je zapojený do projektu Respektující žákovský parlament, návštěvu z Velké Británie, Prahy, Ústí nad Labem a Olomouce.

Parlament v Parlamentu, 27.11.2012

Naučit se demokracii je velmi těžká věc. Mnozí dospělí poslanci se jí učí až v době, kdy jsou zvoleni do zastupitelstva obce, kraje nebo republiky. Žáci naší školy se tomuto umění učí již několik let. Žákovský parlament, který je složený ze zástupců jednotlivých tříd, je již na škole tradicí.

Halloween 2012

Ve čtvrtek 1. listopadu 2012 uspořádali členové školního parlamentu pro celou školu Halloween. Děti i učitelé byli převlečeni za nejrůznější strašidla, upíry, dýně, ježibaby, apod. Výzdobě u šaten vévodila naše obří dýně, kterou vytvořily děti ze ŠD Berušky.

Adaptační pobyt pro 6. ročníky 2.-4.10.2012

Tak jako každoročně jsme se i letos vydali společně s žáky 6. ročníků a jejich třídními učiteli na Adaptační pobyt. Užili jsme si tři dny zábavy, her, příprav divadelních představení a slavnostního večera v rámci FILMOVÉHO FESTIVALU HODONÍN 2012 s mottem: respekt k druhým i sobě, a zároveň jsme si povídali o atmosféře ve třídách a trénovali domluvy, spolupráci a pohodovou komunikaci.

Prožitkový kurz školního parlamentu, 22.9.2012

22. září 2012 ráno se sešli nově zvolení členové školního parlamentu před školou. Čekalo je celodenní i noční putování mimozemskou civilizací se spoustou nástrah a záludných překážek. Všichni se závěrečným skokem do černé díry opět dostali zpět na Zemi.

Parlament - vodní bitva 20.6.2012

Poslední akcí, kterou školní parlament pořádal pro ostatní spolužáky, byla vodní bitva. Sešli jsme se 20.6.2012 na školním hřišti. Naší výbavou byly vodní pistolky a láhve plné vody. Uniformou pak plavky a jiné vodní oblečky.

Plážový den 30.3.2012

Školní parlament uspořádal pro všechny žáky a učitele 30.3.2012 plážový den. Kdo chtěl, přišel do školy v plážovém oděvu s plážovými doplňky. První dvě hodiny jsme se takto oblečeni učili a o velké přestávce hurá na naše tři pláže. Zde jsme se učili tanec, surfovali, ochutnali koktejl atd. Kdo měl štěstí , stihl obejít všechny pláže.

Školní parlament na návštěvě v Olomouci 27.3.2012

Školní parlament se vydal v úterý 27.3.2012 s početným doprovodem na návštěvu ZŠ Nedvědova v Olomouci. S touto školou jsme se seznámili v rámci projektu Respektující žákovský parlament.

Valentýn 13.2.2012

Školní parlament i letos pořádal Valentýna. V pondělí 13.2.2012 dostali ráno žáci školy u šaten od členů parlamentu valentýnky - papíry se srdíčky. Mohli na něj napsat vzkaz někomu, kdo se jim líbí nebo ho mají rádi. Lístečky se jménem a třídou pak vhodili do připravených krabic.

Adopce dítěte z Bangladéše

Školní časopis ve spolupráci se žákovským parlamentem připravili projekt adopce na dálku. V tomto projektu budou žáci moci přispět na vzdělání chudé studentky z Bangladéše. Adopce bude probíhat přes neziskovou organizaci ADRA.

Na návštěvě v Domově pro seniory 19.12.2011

Na podzim uspořádal školní parlament mezi žáky anketu, tentokrát na téma stáří. Celý projekt měla na starosti paní učitelka Kadlčková. Děti musely klást svým prarodičům všetečné otázky (např. které jídlo mají rádi, co jim dělá/nedělá radost atd).

Návštěva z  partnerské školy v Olomouci 13.12.2011

Školní parlament měl v úterý 13.12.2011 vzácnou návštěvu. Přijeli k nám tři učitelé z naší partnerské školy v Olomouci. Nejprve si prohlédli naše zasedání parlamentu, dále pak školu. Zároveň jsme naplánovali na únor další návštěvu. Tentokrát přijedou i s dětmi. Těšíme se.

Parlament v Parlamentu 22.11.2011

Dne 22.11.2001 prezentovali naši žáci (Lucie Měsíčková, Tadeáš Stehlík, Patrik Cibere, Matěj Kos) práci školního parlamentu v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.

Prezentace školního parlamentu ZŠ Masarova spojená s exkurzí do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

Dne 22.11.2011 v časných ranních hodinách jsme se sešli na hlavním nádraží, abychom stihli vlak do Prahy. Na nádraží se objevilo pět polospících postav: Lucie Měsíčková, Patrik Cibere, Tadeáš Stehlík a já. Pátou osobou byl náš pedagogický dozor Mgr. Martina Kadlčková. O půl šesté jsme nastoupili do vlaku směr Praha.

Zasedání školního parlamentu 28.11.2011

Zápis ze zasedání školního parlamentu 28.11.2011.

Prožitkový kurz, Domašov nad Bystřicí, 18.-21.10.2011

Ve 13:15 jsme čekali na autobus u Alberta. V autobuse to bylo aktivní. Na místo jsme přijeli v 15:00. Děcka z Olomouce přijely 10 minut po nás. Vyrobili jsme si jmenovky a začal program. Přivítal nás Hermés a vysvětlil nám jak bude probíhat cesta nás, argonautů, za zlatým rounem.

Zasedání školního parlamentu 20.9.2011

V úterý 20. září se sešel Školní parlament poprvé v tomto školním roce. Stihli jsme: slavnostní úvod, zdravici, intenzivní jednání, přípitek a hru.

Disko pro Comenius 12.10.2011

Školní parlament - disko pro Comenius 12.10.2011 Školní parlament - disko pro Comenius 12.10.2011 Školní parlament - disko pro Comenius 12.10.2011 Školní parlament - disko pro Comenius 12.10.2011 Školní parlament - disko pro Comenius 12.10.2011Deskohraní s Klubem nadaných dětí
Společenský večer ZŠ Masarova - polonéza

Zřizovatel:

MČ Brno - Líšeň
www.brno-lisen.cz
   
Informační memorandum GDPR Prohlášení o přístupnosti Zákon č. 171/2023 Sb, o ochraně oznamovatelů