ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

Akce školní družiny

Stínové divadlo ŠD

Paní vychovatelky družinových oddělení Kapříci, Želvičky a Motýlci si pro žáky prvních a druhých ročníků připravily zbrusu nové představení stínového divadla. Spolu s dětmi z družiny zpracovaly a nacvičily pohádku Zlatovláska podle stejnojmenné filmové pohádky z roku 1973.

Stánky pro Jiříka – charitativní akce školní družiny

Na naší tradiční charitativní akci Stánky se utržilo 33 151 Kč. Po domluvě poputuje celá částka Jiříkovi Němečkovi. Vybranou částku použije rodina Němečkových na náročné rehabilitace, které nehradí zdravotní pojišťovna.

Taneční soutěž

Začátkem února 2024 proběhla na naší škole taneční soutěž, které se účastnily děti navštěvující školní družinu. Konkurence byla veliká. Přihlásilo se hodně soutěžících, Všichni nacvičili skvělá vystoupení .

Adventní spaní ve škole

Období adventu, příprav na Vánoce a brzké tmy využila oddělení ŠD Kapříci a Želvičky ke spaní ve škole. Jeden adventní pátek se sešlo ve vestibulu školy přibližně 40 dětí se spacáky, karimatkami a dalšími potřebnými věcmi.

Stánky - akce školní družiny

Letos jsme se rozhodli věnovat výtěžek z tradiční charitativní akce Stánky Domovu pro seniory na ulici Věstonická, který sídlí na Vinohradech. Z “vydělaných” peněz v domově pořídí materiál do terapeutických pracovních dílen pro své klienty.

Malování na chodník

Školní rok jsme zahájili tradiční akcí malování na chodník. Den před třídními schůzkami dostaly děti ve všech odděleních školní družiny křídy a tvořily obrázky a vzkazy pro rodiče, aby si je mohli přečíst, až půjdou druhý den na třídní schůzky. 

Přípravka na prázdniny

I letošní školní rok jsme zakončili naší tradiční akcí Přípravka na prázdniny (kdysi dávno, dávno vymyslely tento název děti). Ve všech odděleních školní družiny si děti připravily stanoviště pro své rodiče, prarodiče, sourozence…

Výlet do dávných věků

Byl páteční podvečer, když se před naší školou začaly scházet děti ze ŠD Pejsci a Zajíčci obtěžkané vybavením na přespání ve škole a na výlet.

Pexesiáda ve školní družině

Začátkem června proběhla ve školní družině soutěž ve známé karetní hře pexeso – Pexesiáda. Soutěže se účastnily vybrané děti ze všech oddělení. Všechny děti si vedly skvěle, proto byly nakonec všichni odměněni drobnou sladkostí.

Obvodní kolo Olympiády školních družin

Koncem května se v dopoledních hodinách na hřišti naší ZŠ konalo obvodní kolo Olympiády školních družin. Soutěžilo se ve třech disciplínách – v hodu kriketovým míčkem, skoku do dálky z místa a v běhu na padesát metrů.

Můj hrdina – výstava prací dětí ze ŠD

Mezi již tradiční akce naší školy patří jarní výstava výtvarných prací dětí ze školní družiny v prostorách šaten školy, která má každý rok trochu jiné téma. Letos paní vychovatelky zvolily téma „Můj hrdina“ a děti projevily obrovskou fantazii.

Stínové divadlo

Na začátku února si děti ze školní družiny připravily pro žáky prvních a druhých tříd stínové divadlo. Po dva dny hrály pro své spolužáky pohádku O šípkové Růžence. Malí herci opakovaně podali skvělý výkon a všem divákům se představení velmi líbilo.

Taneční soutěž

Začátkem února 2023 proběhla na naší škole taneční soutěž, které se účastnily děti navštěvující školní družinu. Konkurence byla veliká. Přihlásilo se hodně soutěžících, Všichni nacvičili skvělá vystoupení .

Stánky pro dětskou nemocnici

Na naší tradiční charitativní akci Stánky se utržilo 35 057 Kč. Po domluvě poputuje celá částka do Dětské nemocnice Brno, Černopolní 9 na nákup přistýlek, které potřebují obnovit.

Výlet ŠD

Byl první den podzimních prázdnin, sluníčko hřálo a děti, které se toho dne sešly ve školní družině, se vydaly na výlet. Cestou hlídaly turistické značky, zahrály si stopovanou, plnily různé úkoly.

Malování na chodník

Hned v září se rozhodla všechna oddělení ŠD vykrášlit cesty do školy obrázky malovanými křídami. Malování na chodník je naše tradiční akce, která nadělá plno radosti, zvláště když mají děti k dispozici barevné křídy.

Plyšákový den

V září jsme pořádali ve školní družině akci s názvem "Plyšákový den". Děti ze všech oddělení měly za úkol donést svého oblíbeného plyšáka, představit ho ostatním dětem a vyrobit k němu cedulku s popiskem a malováním, aby si ostatní děti mohly přečíst, co všechno umí, jak se jmenuje či jak je starý.

Přípravka na prázdniny

Po delší přestávce obnovila školní družina svoji tradiční akci Přípravka na prázdniny. Každé oddělení školní družiny si připravilo dvě stanoviště. Rodiče (a další příbuzní) obdrželi kartičku a po splnění všech dvaceti úkolů získali sladkou odměnu.

Výstava ve školní družině

Mezi osvědčené akce školní družiny posledních let patří mimo jiné i výstava výtvarných prací našich žáků. Výstavu si mohli rodiče i žáci prohlédnout v prostorách šaten naší školy, takže bylo možné uspořádat tuto akci i v době distanční výuky apod.

Cestování vesmírem

V páteční podvečer se před školou začaly scházet děti s rodiči a s nejrůznějšími zavazadly. Byly to děti ze ŠD Pejsci a Zajíčci, a již nějakou dobu se těšily na spaní ve škole.

Stínové divadlo

Ve druhé polovině března se žáci z oddělení školní družiny Želvičky a Motýlci proměnili v herce stínového divadla. Po pečlivém nacvičení a sehrání pohybu loutek a mluveného slova žáci odehráli celkem čtyři představení pro své spolužáky z prvních a druhých ročníků.

Taneční soutěž

Na konci března proběhla na naší škole „Taneční soutěž.“ Zúčastnili se jí žáci ze školních družin. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích a obě byly hojně zastoupené. Na všech vystoupeních bylo poznat, že soutěžící přípravě věnovali hodně času.

Stánky pro Ukrajinu

Školní družina inovovala svoji tradiční akci Stánky. Letos jsme se rozhodli věnovat výtěžek na Ukrajinu. Ve všech družinách se chystaly dobroty. Peklo, smažilo a vařilo se také v mnoha rodinách.

Podzimní výlet

Začaly podzimní prázdniny, ale přesto kroky některých dětí a paní vychovatelek směřovaly ke škole. Obloha nám slibovala hezké počasí, a tak jsme hned ráno vyrazili na výlet.

Malování na chodník

Hned v září se rozhodla všechna oddělení ŠD vykrášlit cesty do školy obrázky malovanými křídami. Letošní téma bylo: Pozdrav mé rodině.

Výstava ŠD – Povolání

Již tradičně jsme pro rodiče a žáky školy přichystali na konec školního roku výstavu prací dětí ze školní družiny. Letos jsme zvolili téma „povolání“. Děti mohly tvořit již během distanční výuky doma, způsob zpracování tématu byl ponechán plně na jejich fantazii.

Den Země v ŠD

Ve čtvrtek 22.4. byl Den Země. V ŠD Kapříci jsme si tento den připomněli několika aktivitami. Paní vychovatelka si pro žáky připravila 2 pracovní listy s tématikou třídění odpadu.

Malování na chodník

Hned v září se rozhodla všechna oddělení ŠD vykrášlit cesty do školy obrázky malovanými křídami. Počasí bylo slunečné, a tak se jedno odpoledne vydaly děti před školu a daly průchod své fantazii. Rodiče si je mohli prohlédnout, než začaly třídní schůzky.

Výstava Svět zvířat

Naše školní družina uspořádala již tradiční výstavu prací svých žáků v šatnách školy. Letošní různorodé výtvarné počiny spojovalo téma Svět zvířat. Výstavu jsme začali s dětmi připravovat již v únoru, k výstavě mohli žáci přispět i svými díly vyrobenými v době uzavření škol.

Výprava do vesmíru

V pátek před jarními prázdninami se navečer sešly děti ze ŠD Kapříci, Pejsci a Zajíčci ve škole. Čekala tu na ně první část dobrodružné cesty.

Taneční festival ŠD

Ve středu 12. 2. propukl na ZŠ Masarova dlouho očekávaný "Taneční festival ŠD". Dvacet soutěžících týmů za obrovské podpory diváků předvedlo své taneční kreace.

Rozvoj čtenářské gramotnosti v družině

Od října do prosince roku 2019 Kapříci, Pejsci a Zajíčci spolupracovali na projektu, který rozvíjel čtenářskou gramotnost dětí. V říjnu si žáci navštěvující tato oddělení školní družiny přinesli do školy své oblíbené knihy a postupně je představili svým spolužákům.

Stánky pro Klokánek – akce školní družiny

Školní družina uspořádala 2. ročník akce Stánky pro Klokánek. Děti a jejich rodiče doma přichystali spoustu dobrot, sladkých i slaných. Občerstvení děti donesly do školy a o velké přestávce „prodávaly“ na stáncích, rozmístěných po celé škole.

Malování na chodník

Hned na začátku školního roku se rozhodla všechna oddělení školní družiny vylepšit okolí školy obrázky malovanými na chodník. Počasí přálo, a tak se jednoho slunečního odpoledne vydaly děti před školu a daly průchod své fantazii. Rodiče si je mohli prohlédnout, než déšť rozhodl o konci této výstavy.

Přípravka na prázdniny – akce školní družiny

Děti ze všech oddělení ŠD si pro své rodiče, prarodiče, sourozence… již tradičně připravily mnoho stanovišť. Účastníci tak mohli např. předvést holubičku, proběhnout si slalom, zapřemýšlet nad záludnými hádankami, poznat poslepu předměty, skládat puzzle, nést na hlavě knížku, kreslit sluníčko nohou apod.

Výlet ŠD

Na konci května vyrazily družinky Kapříků a Želviček na celoodpolední výlet. Nejprve děti dojely do centra Brna, kde se rozdělily na dvě skupiny.

Spaní ve škole a výlet s překvapením

V pátek v podvečer se děti ze ŠD Kapříci, Pejsci a Zajíčci sešly ve svých družinách. Čekalo na nás přespání ve škole, na které se děti již dlouho těšily. Před tím, než se však děti mohly využít své spacáky, čekala na ně společná hra spojená se stezkou odvahy noční Roklí.

Výstava Barvy jara

Letos žáci navštěvující školní družinu přivítali jaro výstavou svých výrobků. Výstava probíhá v prostorách šaten. Rodiče si budou moci výstavu v klidu projít během třídních schůzek.

Stínové divadlo – školní družina dětem

Před Vánoci si žáci školní družiny z oddělení Kapříků, Motýlků a Želviček přichystali pro žáky 1. a 2. ročníků pohádku O dvanácti měsíčkách v podobě stínového divadla.

Stánky pro Klokánek – akce školní družiny

V říjnu uspořádala školní družina 1. ročník akce Stánky pro Klokánek. Děti a jejich rodiče doma přichystali spoustu dobrot, sladkých i slaných. Občerstvení děti donesly do školy a o velké přestávce „prodávaly“ na stáncích, rozmístěných po celé škole.

Malování na chodník

Poslední týden v září jsme ve školní družině zorganizovali kreslení křídami na chodník. Děti ozdobily okolí školy svými kresbami a výtvarnými nápady. Rodiče i ostatní kolemjdoucí se mohli pokochat originálními obrázky a my společně se žáky jsme měli radost, že se jim podařilo krásně ozdobit okolí školy a hezky se při tom pobavit.

Přípravka na prázdniny – akce školní družiny

Děti ze všech oddělení ŠD si pro své rodiče, prarodiče, sourozence… již tradičně připravily mnoho stanovišť. Účastníci tak mohli např. předvést holubičku, proběhnout si slalom, zapřemýšlet nad záludnými hádankami, poznat poslepu předměty apod.

Výlet k pramenům

V sobotu ráno se děti ze ŠD Pejsci a Zajíčci sešly, aby se vypravily za poznáním pramenů života na Zemi. Seznámili jsme se s naší sluneční soustavou, viděli jsme její slunce i planety, mohli jsme porovnat jejich velikost, povídat si o nich.

Obvodní kolo olympiády školních družin

Ve čtvrtek 10. května 2018 se na naší škole konalo obvodní kolo Olympiády ŠD. Děti skákaly do dálky, běhaly na čas a házely kriketovým míčkem. Naše škola skončila na celkovém 3. místě.

Pěvecká soutěž Superstar

Během měsíce února 2018 proběhla v jednotlivých odděleních ŠD pěvecká soutěž SUPERSTAR, která vyvrcholila školním kolem. S ozvučením školního kola SUPERSTAR pomáhali členové školního parlamentu, moderování soutěže se skvěle zhostili Zdeněk Teller a Michal Dobšík.

Velikonoční dílničky

Před velikonočními prázdninami se domluvily paní vychovatelky z oddělení školní družiny Kapříků, Pejsků a Zajíčků a uspořádaly pro děti a jejich rodiče velikonoční dílničky. V každém oddělení si děti s rodiči mohly vyrobit něco jiného.

Stínové divadlo

Ve středu 14.2.2018 zahrála naše školní družina dětem a rodičům, kteří večer přišli před budovu školy, stínové divadlo. Děti a jejich paní vychovatelky si pro diváky připravily pohádku O dvanácti měsíčkách.

Krabice od bot aneb děti darují dětem

Již podruhé se děti ze školní družiny při ZŠ Masarova zapojily do předvánoční charitativní akce Krabice od bot aneb Děti dělají radost dětem. Tato akce probíhala pod záštitou Českobratrské církve evangelické a Diakonie ČCE.

Výstava Barevný podzim

V listopadu proběhla v prostorách školních šaten výstava výtvarných prací dětí z našich školních družin s názvem Barevný podzim. K vidění zde byly nejrůznější výtvarné techniky i nápady k tomuto tématu.

Adopce - akce školní družiny

V měsíci říjnu 2017 jsme opět uspořádali naši již tradiční akci Adoptuj zvířátko ze ZOO. Díky Vám se naše prodejní stánky opět prohýbaly pod nánosem dobrot.

ŠD Masarova pomáhá ve svém okolí

Ve středu 12.10.2017 se všechna oddělení školní družiny ZŠ Masarova zapojila do celorepublikové akce 72 hodin. Během dne děti vyráběly přáníčka pro Klokánek. Celá akce pak vyvrcholila ve 14.00 hodin, kdy se téměř 200 dětí pustilo do úklidu školního hřiště a okolí školy.

Školní družina rozdává slovní hodnocení

Na konci každého školního roku dostávají děti, které navštěvují školní družinu, slovní hodnocení. Cílem je, aby děti měly památku na léta strávená v ŠD, aby si mohly připomenout s kým kamarádily, jaké hry měly rády, oblíbená místa na vycházku a i třeba na to, které jídlo jim chutnalo ve školní jídelně.

Přípravka na prázdniny – akce školní družiny

Děti ze všech oddělení ŠD si pro své rodiče, prarodiče, sourozence… připravily 18 stanovišť. Účastníci si tak mohli zatančit, proběhnout slalom, zastřílet z vodní pistole, zapřemýšlet nad záludnými hádankami, apod.

Oblastní kolo olympiády školních družin

23.5.2017 proběhlo na naší škole oblastní kolo olympiády ŠD v lehko-atletickém trojboji. Děti poměřovaly své síly v běhu na 60 metrů, skoku do dálky z místa a hodu kriketovým míčkem. Soutěžily děti ze základních škol Čejkovická, Novolíšeňská, Horníkova, Mutěnická a Masarova.

Adopce v ZOO - akce školní družiny

V měsíci březnu pořádala školní družina tradiční akci Adoptuj zvířátko ze ZOO. Díky našim báječným rodičům, kteří napekli neuvěřitelně krásné a neuvěřitelně chutné občerstvení, mohly děti otevřít své prodejní stánky.

Superstar školních družin 2017

Ve čtvrtek 23.2.2017 proběhlo školní kolo pěvecké soutěže Superstar, na jehož úspěšném průběhu se podíleli i členové žákovského parlamentu.

Pololetní prázdniny ve školní družině

Děti, které strávily pátek 3. února 2017 ve škole, si s sebou přinesly "zimní výbavu". Dopoledne jsme si něco vyrobili, zasportovali a podívali se na pohádku. Po obědě jsme si chvíli odpočinuli a pak už hurá do Salesiánského střediska u nás v Líšni.

Krabice od bot aneb Děti dětem na ZŠ Masarova

Koncem listopadu 2016 se děti ze školní družiny při ZŠ Masarova zapojily do předvánoční charitativní akce Krabice od bot aneb Děti dělají radost dětem. Tato akce probíhala pod záštitou Českobratrské církve evangelické a Diakonie ČCE.

Lampionový průvod

V předvečer svátku svatého Martina školní družina pořádala již tradiční svatomartinský lampionový průvod. Rodiče a děti se sešli v 17:00 hodin před školou. Letos si děti z oddělení ŠD Kapříci a Lvíčata připravily pro ostatní krátké stínové divadlo. Formou stínového divadla byl zpracovaný příběh svatého Martina.

Dobrodružný výlet na konci prázdnin

Pro děti, které navštěvovaly ŠD i na konci letošních prázdnin, jsme na poslední den připravily dobrodružný výlet. Vydali jsme se na Staré Zámky a do Mariánského údolí. V prostoru Starých Zámků jsme si vyzkoušeli, jak namáhavé bylo dobýt staré hradiště.

Paralympiáda ŠD

Na závěr školního roku si školní družina ve spolupráci se školním parlamentem připravila pro děti odpolední akci s názvem "Paralympijské hry". Jednalo se o vyvrcholení celoroční hry školní družiny na téma života lidí s handicapem.

Olympiáda školních družin

V úterý 24.5.2016 proběhlo obvodní kololehkoatletických závodů školních družin, které pořádala ZŠ Mutěnická. Naši školu reprezentovali v kategorii mladších žáků Miroslav Neumann, Eva Hiklová, Kateřina Zejdová a Kryštof Novák.

Výlet s ekologickou tématikou

Děti ze ŠD Pejsci a Zajíčci se v úterý 10.5.2016 vypravily do Babic nad Svitavou na výlet s ekologickou tématikou. Na nádraží na nás čekaly lektorky z EkoCentra Brno a zavedly nás do údolíčka, ve kterém jsme si povídali o jarních bylinách a živočiších žijících v lese.

Seznámení s canisterapeutickým psem aneb "Poznej svého psa"

V průběhu minulého měsíce naši školu opakovaně navštívila paní s canisterapeutickým psem, kde v rámci svého programu seznámila děti s pravidly, podle kterých by se měly chovat k cizím psům.

Výlet ŠD do Mariánského údolí

Na konci října měly děti podzimní prázdniny. I přes značné chladno a deštivo na počátku týdne nám v pátek 30.10.2015 počasí přálo, a tak jsme mohli v přírodě strávit bez potíží delší dobu. Tento den jsme se tedy vydali na výlet do Mariánského údolí.

Adopce zvířete v brněnské ZOO

Na podzim pořádala školní družina jubilejní 10. ročník akce Adoptuj zvířátko ze ZOO. Ve všech odděleních ŠD jsme pekli, vařili a připravovali občerstvení na naše prodejní stánky. Během dopoledních přestávek si pak žáci i učitelé mohli připravené pamlsky koupit.

Přípravka na prázdniny

ŠD pořádala tradiční akci nazvanou Přípravka na prázdniny. Tato akce byla letos spojena s představením naší nově zrekonstruované školy široké veřejnosti a uskutečnila se 17.6.2015.

Expedice Afrika

Bylo nedělní ráno, když se před naší školou začali scházet žáci třídy 4. A a 4 .C - účastníci expedice Afrika. Brzy nás již autobus odvážel na místo se zvláštním názvem Hutisko - Solanec. Zde se letos uskutečnila naše škola v přírodě.

Velikonoční prázdniny ve školní družině

Velikonoční prázdniny se blížily a slunečné dny se nám začaly vytrácet. I přesto jsme se s dětmi, které prázdniny trávily ve školní družině, vypravily na výlet na Staré Zámky a do Mariánského údolí.

Škola v přírodě 1.A a 1.D

Ráno po Velikonočním pondělí jsme se sešli před Albertem, abychom společně s dětmi odjeli na školu v přírodě.

Plyšákový den

V úterý 17.2.2015 proběhl ve všech odděleních ŠD Plyšákový den. Děti si přinesly své oblíbené plyšáky, s nimiž chtěly seznámit své spolužáky i paní vychovatelky. Popovídali jsme si o nich, vyrobili jsme kartičky se jmény plyšáků.

Obvodní kolo SUPERSTAR ŠD

Obvodní kolo proběhlo 4.3.2015 na ZŠ Mutěnická. Zde v kategorii mladších chlapců zvítězil žák naší školy Petr Kopuletý a postoupil do městského kola, které se konalo 11.3.2015 na ZŠ Antonínská.

Akce ŠD – adopce na dálku

I v letošním školním roce podporuje naše škola adopci na dálku prostřednictvím organizace ADRA. Naší adoptovanou "dcerou" je Rumila Murmu z Bangladéše.

Přípravka na prázdniny

Ve středečním odpoledni 11.června 2014 se začali na hřišti naší školy scházet rodiče, prarodiče a sourozenci dětí z naší školní družiny. Ptáte se proč?

Olympiáda školních družin

V úterý 10.6.2014 proběhlo na ZŠ Mutěnická obvodní kolo Olympiády ŠD. Závody zahájila svým vystoupením skupina mažoretek. Soutěžilo se v hodu kriketovým míčkem, běhu a skoku do dálky.

Superstar školních družin

4.3.2014 na ZŠ Mutěnická na Vinohradech proběhlo obvodní kolo Superstar družin. Naše děti se umístily na předních místech.

Školní družina - Superstar

Každoročně pořádá školní družina velkolepou pěveckou akci – Superstar. Ani letos tomu nebylo jinak. Děti ze všech oddělení ŠD předvedly 21.1.2014 brilantní pěvecké výkony. Slyšeli jsme známé české hity populární i folklórní hudby.

Svatomartinský lampionový průvod

V pondělí 11.11.2013 navečer se líšeňským sídlištěm vinul dlouhý svítící had. Ptáte se, co se dělo? To na dvě sta dětí s rodiči a krásnými svítícími lampiony se vydalo přivítat zimní čas a snažilo se přivolat Martina na bílém koni.

Školní družina v ZOO, říjen 2013

V říjnu jsme zopakovali naši tradiční charitativní akci: Adoptuj zvíře z Brněnské Zoologické zahrady. Jednalo se již o její 9. ročník. Nejdříve jsme ve všech odděleních ŠD vybírali peníze a zároveň mohly děti volit ze seznamu zvířat k adopci, který visel na nástěnce u šaten.

Starší výsledky v Archívu

Kvalifikace Junior NBA League
Společenský večer ZŠ Masarova - polonéza

Zřizovatel:

MČ Brno - Líšeň
www.brno-lisen.cz
   
Informační memorandum GDPR Prohlášení o přístupnosti Zákon č. 171/2023 Sb, o ochraně oznamovatelů