Exkurze školního parlamentu na letiště Václava Havla

Koncem května se školní p arlament Masařky zúčastnil exkurze na letiště Václava Havla. Exkurzi na letiště náš školní parlament vyhrál díky úspěchu s akcí “Horké křeslo”. Tento projekt se dostal mezi deset nejinspirativnějších projektů ŠP v České republice. Zástupci našeho parlamentu měli tu čest prezentovat tento projekt v Poslanecké sněmovně v Praze. Tato exkurze nám umožnila nahlédnout do zákulisí jednoho z nejrušnějších letišť v Evropě. Po příjezdu na letiště jsme prošli bezpečnostní kontrolou, která byla pro některé z nás novou zkušeností. I když několik z nás na chvíli zdrželo pípání přístrojů, nakonec jsme všichni prošli bez problémů a mohli pokračovat v prohlídce. Na letištní ploše nás vyzvedl speciální autobus, ve kterém jsme se přesunuli k jednotlivým zajímavostem letiště. Průvodce nám poskytl podrobné informace o fungování letiště, provozu letadel a bezpečnostních opatřeních. Viděli jsme hasičskou stanici, kde nám místní hasiči předvedli techniku a vybavení. Byli jsme také svědky vzletu a přistání několika letadel, což byl pro mnohé z nás nezapomenutelný zážitek. Jedním z vrcholů exkurze byla návštěva speciální sekce letiště, kde jsme viděli vrtulníky a speciální letadla, kterými do Prahy přiletěli světoví představitelé na summit NATO, který se konal den před naší návštěvou. Průvodce nám také vysvětlil, jak se letiště připravuje na tak významné události a jaká bezpečnostní opatření jsou v těchto případech zavedena. Celá exkurze byla velmi poučná a fascinující. Lépe jsme pochopili, jak letiště funguje a jak moc je důležité pro mezinárodní dopravu. Byla to pro nás nejen příležitost dozvědět se něco nového, ale také skvělý zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat. Děkujeme všem, kteří se na organizaci této exkurze podíleli, a těšíme se na další podobné akce v budoucnu.

Exkurze školního parlamentu na letiště Václava Havla, květen 2024 Exkurze školního parlamentu na letiště Václava Havla, květen 2024 Exkurze školního parlamentu na letiště Václava Havla, květen 2024 Exkurze školního parlamentu na letiště Václava Havla, květen 2024 Exkurze školního parlamentu na letiště Václava Havla, květen 2024 Exkurze školního parlamentu na letiště Václava Havla, květen 2024

Matyáš Hejčík, Mgr. Jana Ullmannová

Učitelé a žáci společně na hřišti