Jak se žije jinde – projekt 8. A

Na jaře jsme si v třídnické hodině s mými osmáky povídali o v současnosti populárním wellbeingu ve škole. Na základě toho jsme zpracovali projekt o životě v jiných zemích našeho světa. Děti si vytvořily pracovní skupiny, dostaly seznam států a podle svého výběru měly za úkol zjistit, jak žijí děti i dospělí v jednotlivých zemích. Je školství bezplatné jako u nás? Co vše musí rodiče dětem pořídit? Někde potřebují školní uniformy, nebo není dostatek prostředků, aby do školy chodily všechny děti v rodině. Chodí do školy všichni – chlapci i dívky? Dále nás zajímalo, jak je to s podporou rodiny, eventuálním příspěvkem v mateřství, mateřskou nebo rodičovskou „dovolenou“. Za dospělé jsme zjišťovali, jak dlouhou mají pracovní dobu a jestli a jak dlouho mají placenou dovolenou. Dalším tématem, kterému jsme se věnovali, bylo zdravotnictví, opět především dostupnost a jestli je potřeba si některou léčbu nebo zákroky hradit ze svého. Pro mnohé děti byly výsledky velkým překvapením a měly možnost uvědomit si, že v České republice se máme opravdu dobře.

Jak se žije jinde – projekt 8. A, červen 2024 Jak se žije jinde – projekt 8. A, červen 2024

Mgr. Alena Puková

Učitelé a žáci společně na hřišti