Knihtisk a stará řemesla

Děti ze 4. A čekal na koci května program v Technickém muzeu Brno. Nejprve se vydaly do dílny a seznámily se s výrobou knih i knihtiskem. Každý si vyrobil svoji malou knihu a vyzkoušel si, jak těžké bylo tisknout text po písmenech. Poté si prošly uličku řemesel, kde objevovaly další řemesla a život obyčejných lidí ve 20. a 30. let 20. století v Brně. Mohly si prohlédnout dílnu hodináře, zámečníka, krejčího, ševce i holiče. Program jsme zakončili prohlídkou stálé expozice a pokusy v technické herně.

Knihtisk a stará řemesla, květen 2024 Knihtisk a stará řemesla, květen 2024 Knihtisk a stará řemesla, květen 2024 Knihtisk a stará řemesla, květen 2024

Mgr. Kateřina Krbková Trnková

Učitelé a žáci společně na hřišti