Típni to

31. květen - Mezinárodní den bez tabáku. Rozhodli jsme se tento významný den přiblížit žákům prostřednictvím akce Típni to. Cílem této akce bylo informovat děti o rizicích spojených s kouřením netradičním způsobem a zároveň je motivovat k zdravému životnímu stylu. Pro žáky bylo připraveno celkem osm stanovišť, na kterých plnili různé úkoly. Tyto úkoly byly navrženy tak, aby interaktivně a zábavně předaly důležité informace o vlivu kouření. Děti se dozvěděly o škodlivých účincích tabáku na zdraví, o závislosti a o tom, jaké výhody přináší život bez cigaret. Jedno stanoviště si pro děti připravil i nízkoprahový klub Likusák, kde mohou děti vyhledat pomoc. Součástí projektového dopoledne byla tvorba plakátu, který by zachytil všechny získané poznatky z jednotlivých stanovišť. Tyto plakáty budou vystaveny ve škole, aby informovaly a inspirovaly ostatní žáky k životu bez tabáku.

Věříme, že se dětem akce líbila a pokud alespoň jednomu dítěti pomohla, měla smysl.

Típni to, květen 2024 Típni to, květen 2024 Típni to, květen 2024 Típni to, květen 2024 Típni to, květen 2024 Típni to, květen 2024 Típni to, květen 2024 Típni to, květen 2024

Mgr. Vojtěch Jelínek
Mgr. Josef Strouhal

Učitelé a žáci společně na hřišti