Cykloturistický výlet

V letošním roce nás tělocvikáře napadlo uspořádat cykloturistický výlet, který se nám podařil uskutečnit v posledním květnovém týdnu. Lokalita, která zvítězila, byla nakonec naše krásná Pálava a musím říci, že jsme nemohli vybrat lépe. Počasí bylo po celé tři dny víc než přívětivé. Tudíž došlo i na opalovací krémy. Cyklisté tak mohli plně prozkoumat všechny naplánované trasy a najezdili slušné kilometry, za které se rozhodně nemusí stydět. Mluvíme o 100 km a více. Naše ubytování bylo v campu Pálava, ve městě Nové Mlýny. Odsud jsme každé ráno vyjížděli prozkoumávat rozlehlé okolí. První den byl trochu hektický, ale žáci i učitelé vše dokonale zvládli. Vyjížděli jsme ze židenického nádraží směr Šakvice. Ze Šakvic byl přesun směr camp, kde se žáci ubytovali a rovnou nasedli opět do sedel a mířili do Lednicko-valtického areálu. Následoval oběd a další kulturně zajímavá památka, kterou byl Janův hrad. U hradu jsme prozkoumali zajímavé zdobení oken a prvky z 19. století. Poté, jak už samotný název výletu napovídá, bylo třeba využít i naše nohy, a tak jsme prošli Lednicko-valtickým areálem k zámku. Druhý den bylo jasné, že pojedeme na úplně jinou stranu Pálavy, a tou byl Pavlov. Naše cesta byla lemovaná vodní nádrží Nové Mlýny, přes kterou jsme se dostali až do Dolních Věstonic na drobné občerstvení. Oběd byl ovšem naplánovaný přímo v Pavlově, a tak nám nezbylo nic jiného než ,,šlapat“ přes kopečky zpět. Po posilnění nešlo vynechat dominantu Pavlova, kterou jsou Děvičky, přezdívané také jako Dívčí hrady – zřícenina. Zde už nastala lehká únava se, kterou se ale každý vypořádal a vyběhl na vrchol ke společnému focení. Na závěr večera byl i naplánovaný vědomostním kvíz, zda si žáci vůbec pamatují, kde a s kým, jsou na výletě. A máme tu třetí den. Poslední den už sice nezbývalo moc času, ale ani tak, jsme nenechali vychladnout kola. Potrápili jsme ještě nohy vyjetím na Přítluckou horu, na které je rozhledna. Celkově lze říci, že výlet byl opravdu zdařilý a hlavně bez úrazů. Tím ještě jednou všem zúčastněným děkujeme za skvělé výkony a těšíme se na další výlety!

Cykloturistický výlet, květen 2024 Cykloturistický výlet, květen 2024 Cykloturistický výlet, květen 2024 Cykloturistický výlet, květen 2024

Mgr. Aneta Palánová

Učitelé a žáci společně na hřišti