Planeta Země 3000

Na konci května navštívily dvě třídy sedmáků a jedna třída deváťáků projekt Planeta Země 3000. Tématem letošního programu byla Kambodža – Putování k tajemné hoře. Promítání se odehrálo v kulturním centru Babylon a bylo doprovázeno živými vstupy moderátora celého programu. Děti se za pomoci videí a fotografií dozvěděly mnoho zajímavostí o životě v této asijské zemi, který je velmi odlišný od toho našeho. Největší ohlas měly záběry z asijského tržiště, kde lze zakoupit pokrmy připravené z hmyzu a lov sklípkanů určených ke stejnému účelu. Součástí programu byla i zajímavá úvaha o globálním oteplování, podmínkách života na Zemi a o nutnosti udržitelného hospodaření s přírodními zdroji. Už se těšíme na další ročník.

Planeta Země 3000, květen 2024

Mgr. Alena Puková

Učitelé a žáci společně na hřišti