Fotbalový turnaj

V první půlce května se konal prestižní fotbalový turnaj pro žáky 8. a 9. ročníku základních škol. Naši reprezentanti byli nalosováni do skupiny se ZŠ Holzova, ZŠ Janouškova a ZŠ Novolíšeňská. Jednalo se o velmi těžký los, kde do další fáze postupoval pouze vítěz skupiny. Hned první utkání na nás čekal velký favorit a obhájce prvenství ZŠ Novolíšeňská. Souboj se nesel v opatrném duchu. Všichni účastníci si uvědomovali, že i malé zaváhání může být vzhledem k postupovým kritériím fatální. Bohužel jediné chyby se dopustili naši borci, a tak zkušenému týmu, jako je Novolíšeňská, toto zaváhání stačilo k vsítění jediné branky utkání. Další zápasy jsme tak bezpodmínečně museli vyhrát a zároveň spoléhat na ostatní týmy, že se jim povede obhájce titulu porazit. První fázi jsme splnili dokonale. Soupeře jsme přejeli rozdílem třídy. Konkrétně 3:0 a 4:0. Bohužel i Novolíšeňská nezaváhala a uzmula tak jediné postupové místo, které následně přetavila v obhajobu titulu.

I přes značné zklamání z prvního zápasu odcházeli naši chlapci s dobrým pocitem z předvedeného výkonu. Chtěl bych našim klukům poděkovat za reprezentaci školy a pochválit je za předvedené výkony.

Mgr. Vojtěch Jelínek

Učitelé a žáci společně na hřišti