Florbalový turnaj SBOŠ 2024

Na začátku května se žáci druhého stupně zúčastnili florbalového turnaje pod záštitou otevřených škol. Turnaj se hrál v Brně – Bohunicích. Naši chlapci se utkali ve skupině postupně se školami ZŠ Jasanová, ZŠ Pastviny a ZŠ Bosonožská. Hned nejlepší utkání naši chlapci sehráli s pozdějším finalistou turnaje - ZŠ Jasanovou. Po krásném průběhu zápasu, kde jsme ještě 15 vteřin před koncem vedli 3:2, jsme se nakonec rozešli smírně 3:3. Druhý zápas jsme tak nutně potřebovali uzmout na svou stranu, abychom mohli v klidu pomýšlet na postup. Bohužel se tak nestalo a odnesli jsme si druhou remízu. Třetí zápas bylo již opravdu existenčně důležité vyhrát! Bohužel se zde naplno projevila zranění našich klíčových hráčů. Prohráli jsme jednoznačně 0:3. S turnajem jsme se rozloučili již po základních skupinách. I přes brzké vypadnutí bych chtěl našim klukům poděkovat za reprezentaci školy a pochválit za předvedené výkony. Věřím, že nebýt absence několika hráčů, čtvrtfinále by nás neminulo. A jak říká česká hokejová repre, „zde už to byl vabank, kde rozhoduje srdíčko s nutnou dávkou štěstíčka“. A to štěstíčko nám tentokrát chybělo.

Mgr. Vojtěch Jelínek

Učitelé a žáci společně na hřišti