Spolupráce 4. B s MENDELU pro Záchrannou stanici československých vlčáků

Již na vánočním jarmarku děti prodejem výrobků a vánočních dobrot získaly vysoký finanční obnos, který se rozhodly využít nejen pro sebe, ale i jako charitativní dar pro zvířecí útulek. Při rozhodování komu přispět se nám naskytla možnost spolupráce se studenty provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity a zapojit se do jejich projektu společenské odpovědnosti a udržitelnosti. Studenti si vybrali pro svůj projekt Záchrannou stanici pro československé vlčáky v Olomučanech u Adamova. Přijeli za námi do školy a děti seznámili s historií záchranné stanice a také s tím, jak si vybírat svého domácího mazlíčka a jak se k němu chovat. Náš společný projekt pokračoval v pátek 10. května návštěvou záchranné stanice. Projeli jsme se vlakem do Adamova a pokračovali pěknou procházkou lesem až k místu, kde nás štěkotem vítalo více než 20 psů. Provozovatelé – manželé Radkovičovi – si pro všechny připravili pestrý dvouhodinový program a na závěr jsme jim se studenty předali krmivo, veterinární prostředky a 2 000 Kč, které děti vydělaly na jarmarku. A protože chceme dále pomáhat, domluvili jsme si rovnou stejnou akci na příští rok a všichni se za pejsky už teď těšíme.

ZS je jedinou oficiální záchrannou stanicí pro čsv s PP v ČR a SR. Funguje od roku 2016 pouze ze sponzorských darů. Odkaz: Záchranná stanice pro Československé vlčáky

Spolupráce 4. B s MENDELU pro Záchrannou stanici československých vlčáků, květen 2024 Spolupráce 4. B s MENDELU pro Záchrannou stanici československých vlčáků, květen 2024 Spolupráce 4. B s MENDELU pro Záchrannou stanici československých vlčáků, květen 2024 Spolupráce 4. B s MENDELU pro Záchrannou stanici československých vlčáků, květen 2024 Spolupráce 4. B s MENDELU pro Záchrannou stanici československých vlčáků, květen 2024 Spolupráce 4. B s MENDELU pro Záchrannou stanici československých vlčáků, květen 2024 Spolupráce 4. B s MENDELU pro Záchrannou stanici československých vlčáků, květen 2024 Spolupráce 4. B s MENDELU pro Záchrannou stanici československých vlčáků, květen 2024 Spolupráce 4. B s MENDELU pro Záchrannou stanici československých vlčáků, květen 2024

Mgr. Renata Miková

Učitelé a žáci společně na hřišti