Informace k zápisu do 1. ročníku pro školní rok 2020/2021

MŠMT v souvislosti s mimořádnými opatřeními Ministerstva zdravotnictví k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 a rozhodnutí vlády o vyhlášení nouzového stavu vydalo opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021.

Zápis bude probíhat bez přítomnosti dítěte ve škole. Pokud to bude možné, také podání přihlášky proběhne bez osobní účasti zákonného zástupce.

Přihlášku i zápisní lístek, event. žádost o odklad školní docházky, mohou rodiče poslat datovou schránkou, e‑mailem s elektronickým podpisem nebo poštou.

ID datové schránky naší školy: fmcmjzx
Email: zsmasarova@zsmasarova.cz
Adresa: ZŠ Masarova 11, Brno 628 00

Není možné poslat přihlášku jako přílohu s naskenovaným podpisem.

Touto formou můžete posílat přihlášky od 1. 4. do 8. 4. 2020

Rodiče mohou přinést všechny náležité dokumenty i osobně, a to v době původně plánovaného zápisu, tzn. v pátek 3. 4. od 14 do 18 hod. a v sobotu 4. 4. od 9 do 12 hod. Tuto možnost volte prosím jen v krajním případě. Pokud jste si již rezervovali zápis na určitý čas a chcete se dostavit do školy, přijďte ve vámi určeném čase.

Jaké podklady jsou nezbytné:

Do konce května je nutné doložit k žádosti o odklad doporučení PPP nebo SPC a praktického nebo odborného lékaře. Tedy dvě doporučení.

Vážení rodiče, pokud budete mít nějaké dotazy, obraťte se na nás telefonicky.

Mgr. Ivana Jelínková, ZŘ
tel. 731 495 163

Učitelé a žáci společně na hřišti