Soutěž Babylon aneb rozumíme si

Čtenářská gramotnost v 6. a 7. ročníku

V týdnu od 15.2. do 19 2.2016 se žáci šestého a sedmého ročníku zapojili do soutěže Babylon aneb rozumíme si, kterou pořádá ZŠ Kuldova v Brně a jejímž cílem je prověřit úroveň čtenářských schopností dětí.

Děti pracovaly s informacemi o zoologické zahradě, doplňovaly návštěvní řád, vybíraly věty, které obsahově nepatřily do daného úryvku a naopak do daného textu doplňovalyz nabídky náležité informace.Přitom se dozvěděly i něco nového, např. o životě ledních medvědů. Úkoly byly zajímavé a dětem srozumitelné. Mezi žáky 6. a 7. tříd je většina úspěšných řešitelů, tedy těch, kteří dosáhli více než 32 bodů z celkových 53 bodů.

Nejúspěšnější řešitelé:

6.AJiří Novotný 49 bodů
6.BZuzana Cvešprová50 bodů
7.APavel Řehoř48 bodů
7.BOndřej Šponar49 bodů

Tito žáci jsou přihlášeni do městského kola, které proběhne 15.3.2016 na ZŠ Kuldova.

Mgr. Jana Osičková

Učitelé a žáci společně na hřišti