Mistrovství Evropy v karate

Ve dnech 28.-30.9.2012 se konalo v rumunském hlavním městě Bukurešti mistroství Evropy v karate.

Po příletu z Vídně do Bukurešti jsme absolvovali asi hodinový trénink. Pak jsme se šli pořádně vyspat, abychom byli připraveni na sobotu, kdy to napětí vypuklo. Sobotní dopoledne bylo zahájeno vyhlášením kategorií a pak jsem nastoupil do prvního kola, které jsem vyhrál. Ve druhém kole už jsem tolik štěstí neměl a po prohře s italským soupeřem jsem šel do repasáže s německým a potom s rakouských soupeřem. Bohužel poslední kolo v repasáži jsem prohrál. Třetí místo mě tak minulo jen o vlásek. Do konce dne jsem spolu s ostatními fandil těm, co pokračovali a skončili na stupínku vítězů.

Závody probíhaly i v neděli. Měl jsem více štěstí. V disciplíně KATATEAM jsme s kamarády skončili na třetím místě. Po vyhlášení j výsledků nás čekal odjezd domů. Sbalili jsme se a odjeli na letiště, kde jsme čekali na letadlo, které letělo do Vídně v pozdějších hodinách. Po příletu jsme jeli autobusem do Brna. Kolem půl jedné v noci jsme se vrátili domů.

Na tento závod budu dlouho vzpomínat, získal jsem další cenné zkušenosti a navázal nová přátelství.

Tomáš Zaťko, mistrovství Evropy v karate, září 2012

Tomáš Zaťko, 9.B