Soutěž o nejlepší čtenářský a kulturní deník 2011/2012

V letošním školním roce jsme poprvé na 2. stupni uspořádali soutěž o nejlepší čtenářský a kulturní deník. V některých třídách, zejména v 8.B a 9.B, je mnoho dětí, které rády čtou a vedou si o své četbě záznamy. Proto jsme se rozhodli, že touto soutěží pilné děti podpoříme.

Každý z účastníků představil svůj deník, stručně seznámil spolužáky s obsahem přečtených knih a jejich hlavními postavami a doporučil některé tituly k přečtení. Všechny čtenářské deníky, které jsme si mohli prohlédnout, jsou velmi pěkně vedeny, obsahují nejen seznamy přečtených knížek, ale i charakteristiku literárních postav, vlastní obrázky i kresby a také vlepené vstupenky z různých divadelních představení. Bylo velmi těžké vybrat ten nejlepší, ocenění by zasloužily všechny. Ve vyrovnané soutěži nakonec zvítězila se svým deníkem Eliška Vejrostová z 9.B.

Po letošní zkušenosti je jasné, že tato soutěž stane tradicí, a doufáme, že se příští rok setkáme s větším počtem čtenářů.

Gratulujeme všem zúčastněným a děkujeme za příjemný zážitek.

Mgr. Jana Osičková