Adopce dítěte z Bangladéše

Školní časopis ve spolupráci se žákovským parlamentem připravili projekt adopce na dálku. V tomto projektu budou žáci moci přispět na vzdělání chudé studentky z Bangladéše. Adopce bude probíhat přes neziskovou organizaci ADRA.

Žáci mohou přispívat koupí speciálního lednového čísla školního časopisu, který budou prodávat členové obou organizací za příspěvek v minimální výši 30 Kč. V časopisu naleznou žáci informace o zemi, kde studentka žije a speciály pravidelných rubrik. Pro ty, kteří si nebudou moci časopis z jakéhokoli důvodu koupit, budou připraveny kalendáříky, které dostanou za jakýkoliv příspěvek. Výše příspěvku není limitována.

Výtěžkem z prodeje uhradíme potřeby studentky. Měli bychom vybrat celkem 6600 Kč. První část projektu se uskuteční 23. – 25. ledna 2012. Pokud se nám celou částku nepodaří vybrat, pokusíme se prodej zopakovat, nebo zorganizujeme další prodejní akce. Žákům, kteří se rozhodnou přispět, bude vystaveno potvrzení o zaplacení příspěvku.

Za školní parlament a školní časopis M11
Matěj Kos