Den Země v ŠD

Ve čtvrtek 22.4. byl Den Země. V ŠD Kapříci jsme si tento den připomněli několika aktivitami. Paní vychovatelka si pro žáky připravila 2 pracovní listy s tématikou třídění odpadu. Zahráli jsme si hru, ve které jsme určovali, co do přírody patří (šiška, ulita, vajíčko,...) a co naopak ne (plastová lahev, obal od bonbonů, sklo,...). Víme, že to, co do přírody nepatří, tam nebudeme odhazovat, ale zase si to s sebou odneseme domů a tam to vyhodíme.

Poté jsme se přesunuli na školní dvůr, kde jsme okopávali naše po zimě už značně zanedbané záhonky. Po vykonané práci jsme měli sami ze sebe radost a ještě jsme si stihli na dvoře pohrát.

V pátek jsme poté do připraveného záhonku vysadili několik sazenic jahod a na zbytek jsme naseli hrách. Doufáme, že se do konce školního roku dočkáme sladké úrody.

Den Země v ŠD, duben 2021

Mgr. Veronika Plíšková