Neuro-vývojová stimulace

Vážení rodiče, dovolujeme si představit vám další formu podpory školní úspěšnosti dětí na naší škole. Jedná se o Neuro-vývojovou stimulaci, která se řadí mezi psychomotorické terapie a řeší symptomy vyplývající z přetrvávajících primárních reflexů. Dochází při ní k ovlivňování duševních funkcí dítěte. Dětem může pomoci s řešením řady obtíží, souvisejících s učebním procesem a také s rozvojem emoční i sociální inteligence.

Jaké obtíže pomáhá  Neuro-vývojová stimulace řešit?

Obtíže dítěte mohou být způsobeny i jinými faktory, než jsou přetrvávající primární reflexy. V těchto případech může stimulace pomoci obtíže alespoň zmírnit.

Pro koho je stimulace vhodná?

Podle doložených průzkumů jsou přítomny přetrvávající primární reflexy až u 80% dětí. Jasná volba to je pro dětí s poruchami učení, s poruchami chování i pozornosti. Může však pomoci i dětem, které problémy s učením nemají. Trápí je strachy, emoční nestabilita a problémy v kolektivu.

Jak stimulace probíhá?

Pro bližší informace a objednání  kontaktujte:

Mgr. Linda TeyschlováMgr. Kateřina Krbková Trnková
tel. 731 170 364tel. 603 312 684
linda.teyschlova@zsmasarova.czkaterina.krbkovatrnkova@zsmasarova.cz
školní speciální pedagogspeciální pedagog, učitel 1. stupně

Na cestu vzdělání se v této metodě nás přivedla potřeba hledání dalších možností intervence u dětí, kde používané metody dostatečně nekompenzují obtíže dětí.