Projekty podpořené ESF

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

Název projektu:Dámy a pánové, život začíná
Realizátor projektu:Střední škola potravinářská a služeb, Brno, Charbulova 106
Partneři projektu:ZŠ Brno, Masarova 11, příspěvková organizace a další
základní a střední školy v Brně
Zahájení projektu:1.3.2010
Ukončení projektu:30.6.2012
Cíl projektu:

Rozvoj spolupráce základních a středních škol při implementaci a inovaci ŠVP. Rozvoj komunikativních, občanských, sociálních, personálních, pracovních, klíčových a odborných kompetencí žáků, učení přijímat se nové role, prezentovat sama sebe, poznávání nového prostředí, kultivování osobnosti. Netradiční metody – žáci učí žáky. Poznávání možností počátečního a dalšího vzdělávání na střední škole, pomoc při rozhodování volby povolání. Vzdělávací aktivity projektu jsou určeny pro žáky základních škol, Gymnázia Integra, s.r.o. a žáky Střední školy potravinářské a služeb, a probíhají v podobě "Žáci učí žáky“. Stanovených cílů bude dosaženo absolvováním modulově uspořádaného programu pro zúčastněné školy (každý si vybírá z nabídek v rámci jednotlivých modulů dle zájmu) a dalšími aktivitami projektu.