Projekt Finanční gramotnost pro 1. ročník

V měsíci květnu se celý 1. ročník zúčastnil projektu Finanční gramotnost. V rámci tohoto projektu si děti vyzkoušely, jak pracovat s penězi. Nejdříve si samy vytvořily peněženku z papíru, poté si vystříhaly mince. Mince si vložily do své ozdobené peněženky a mohly vyrazit nakupovat. Na stanovištích byly celkem 3 druhy obchodů: potraviny, hračky a papírnictví, a ovoce a zelenina. Nejdříve dostal každý svůj pracovní list s taškou, ve které už byly nakoupené potraviny. Úkolem dětí bylo zjistit ceny nakoupeného zboží a spočítat, kolik za celý nákup zaplatí. Jakmile cenu spočítaly, musely si rozmyslet, kterými mincemi mohou za nákup zaplatit. Tuto kombinaci mincí nalepily na druhou stranu pracovního listu. Dalším úkolem bylo nakoupit zboží, kde si děti samy vybraly, co do tašky vloží. Musely pozorně počítat, aby utratily přesně danou sumu peněz. I v tomto případě pak zkoušely, kterými mincemi mohou daný nákup zaplatit. Většina dětí brala nákup opravdu zodpovědně. Do nákupní tašky vkládaly potraviny a ovoce a zeleninu, která jim chutná. V hračkách a papírnictví si zase vybraly to, co by si rády koupily i ve skutečném obchodě. Na konci proběhlo zhodnocení projektu, kdy se všichni shodli, že je nakupování bavilo a rádi by se podobného projektu znovu zúčastnili.

Projekt Finanční gramotnost pro 1. ročník, květen 2023 Projekt Finanční gramotnost pro 1. ročník, květen 2023 Projekt Finanční gramotnost pro 1. ročník, květen 2023 Projekt Finanční gramotnost pro 1. ročník, květen 2023

Za 1. ročník Ing. Andrea Lechnerová