Den předškoláků v ZŠ Masarova

V březnu jsme v naší škole již tradičně přivítali budoucí prvňáčky. Připravili jsme pro ně dobrodružnou cestu plnou zábavy, aktivit a tvoření. Děti za doprovodu rodičů procházely stanoviště, kterými je provázeli kamarádi z živočišné říše, pomáhali jim naši žáčci a také se jim věnovaly paní učitelky. Program byl nabitý. Domů předškoláci odcházeli s vlastnoručně vytvořenou želvičkou, se sladkou odměnou, ale především s pocitem, že zděšení je zbytečné, protože školy se rozhodně bát nemusí.

Nejen děti ale prožívají strach z nového, také rodiče se často tohoto velkého kroku obávají. Naše paní učitelky však ochotně odpovídaly na všechny otázky a jistě se jim podařilo většinu obav zahnat.

Budoucí prvňáčci, ať je pro Vás učení vždy zajímavou a zábavnou hrou!

Mgr. Michaela Prokešová