Den ptactva pro školy v Zoo Brno

Na konci března se zájemci z řad našich sedmáků zúčastnili soutěže v brněnské zoologické zahradě. Pro děti bylo připraveno celkem 16 stanovišť. Jedno bylo přímo ve správní budově, kde měly děti správně zařadit vystavené přírodniny – jednalo se o ptačí pera, hnízdo a poslech ptačího zpěvu. Dalších 15 stanovišť bylo umístěno v dolní části zoologické zahrady, vždy poblíž některé z expozic. Mladí ornitologové se museli vypořádat s nelehkými otázkami ve formě kvízu, které důkladně prověřily jejich znalosti ze života a chování ptáků. Našemu dvoučlennému týmu ve složení Martin Kalina a Jáchym Opluštil se ve velké konkurenci 23 soutěžních skupin povedlo získat slušné umístění a cenné zkušenosti z pěkně připravené soutěže.

Den ptactva pro školy v Zoo Brno, březen 2023 Den ptactva pro školy v Zoo Brno, březen 2023

Mgr. Alena Puková