Přípravný kurz na přijímací zkoušky pro 9. ročník

Ještě před jarními prázdninami jsme vyjeli s deváťáky do nedalekého Blanska na přípravný kurz k přijímacím zkouškám. Žáky každý den čekal náročný program. V časovém limitu 60 minut řešili zkušební testy z matematiky a českého jazyka. Následně proběhla kontrola a zodpovězení případných dotazů ke konkrétním úkolům, které jim činily největší potíže. Denně vypracovali celkem čtyři testy, dva z matematiky a dva z češtiny. Aby nezaháleli a na přijímačky se pořádně připravili, večer je čekala ještě společná hodinka samostudia, během které si problémové učivo ujasňovali a upevňovali. Děti k práci přistupovaly velice zodpovědně, vzájemně si pomáhaly a podporovaly se. S dotazy se mohli obrátit i na doprovázející učitelky, které jim byly po celou dobu pobytu k dispozici. Přejeme všem letošním deváťákům úspěch u přijímacích zkoušek!

Mgr. Diana Křivanová, Mgr. Denisa Dosoudilová