Přednáška o Nepálu

V pátek 17. 2. přijala třída 3. C výzvu vystoupit na desátou nejvyšší horu Annapurnu v Nepálu, oficiálně v Nepálské federativní demokratické republice. Na návštěvu mezi žáky zavítal Jan Trávníček, cestovatel a horolezec, který v roce 2012 na vrchol této hory vystoupil (kromě jiných osmitisícovek). Stal se tak čtvrtým - pátým Čechem (spolu s Radkem Jarošem), který umístil vlajku ČR na vrchol této hory. Jeho poutavé vyprávění, jak o náročném výstupu a jeho úskalí, o pocitu štěstí na vrcholu hory, tak i o krásné, ale drsné zemi, zanechalo v žácích velké emotivní zážitky. Na konci svého vyprávění si žáci prohlédli a vyzkoušeli horolezecké vybavení. Po této přednášce je snem poloviny holek a kluků zdolat některou z těchto vysokých hor.

… necháme se v budoucnu překvapit …

Přednáška o Nepálu, únor 2023 Přednáška o Nepálu, únor 2023

Mgr. Jana Damborská