Badatelské odpoledne s rodiči

V letošním roce se žáci 5. A pustili v rámci daltonského dne, který mají každý týden, i do badatelských aktivit. Učí se vymýšlet otázky, stanovit hypotézy a definovat závěry, které jim během bádání vyvstanou. Zdokonalují se také v technice prezentování svých výsledků a rozhodli se to vše předvést svým rodičům a sourozencům. Ve čtvrtek 16. února je pozvali do školy, a aby jen neposlouchali, připravili si pro ně i spoustu kvízů, hádanek a samozřejmě badatelských aktivit. Při vymýšlení se opírali o znalosti a dovednosti, které již v rámci vyučování získali a nechali tak rodiče nahlédnout do svého školního světa. A co se všechno vlastně rodiče dozvěděli a vyzkoušeli? Například jak na nás působí gravitace a zda dokážou zabránit rozbití vejce při pádu z výšky, zajímavosti o soli a hustotě i s ověřením při pokusech, historii a význam šifrování - samozřejmě s luštěním zapeklité šifry. Další náročné a zajímavé aktivity si pro ně připravili naši výborní matematici, knihomolové a přírodovědci a při prezentaci podnebných pásů si vyzkoušeli i práci s globusy, kouzelnou Albi tužkou a vyhledávání informací na tabletu. Nechybělo odreagování a uvolnění u jednoduchých sportovních aktivit. Společně jsme strávili pohodové a zábavné celé odpoledne.

Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023 Badatelské odpoledne s rodiči, únor 2023

Mgr. Renata Miková