Turnaj Ligy deskových her

Na začátku prosince jsme se zúčastnili turnaje Ligy deskových her. Ve školním miniturnaji byli vybráni čtyři žáci, kteří reprezentovali naši školu v městském kole. V tomto miniturnaji byli nejúspěšnější hráči Jáchym Opluštil, Amálie Kuželová, Matěj Běčák a Vojtěch Viščor.

Městské kolo turnaje probíhalo v prostorách radnice Brno – střed. Sešlo se zde kolem stovky nadšených hráčů deskových her se svým doprovodem. Po úvodním ujasnění pravidel turnaje strávili hráči další tři hodiny hraním různých deskovek. Čekaly je hry Draftosaurus, Majesty, Noe, Digit, Machi Koro, Cartagena, Kanagawa a Velbloudí dostihy. Hráči si mohli zvolit, které hry chtějí hrát a v jakém pořadí.

Neumístili jsme se sice mezi nejlepšími třemi, ale věřím, že si všichni účastníci turnaj užili. Každý účastník získal také turnajové tričko a občerstvení.

Cestou zpět jsme si prošli ještě brněnské vánoční trhy na Dominikánském náměstí a Zelném trhu.

Už teď se těšíme a trénujeme na příští ročník.

Turnaj Ligy deskových her, prosinec 2022 Turnaj Ligy deskových her, prosinec 2022 Turnaj Ligy deskových her, prosinec 2022

Mgr. Veronika Plíšková