Adventní setkání partnerských tříd 1.A a 5.B

V předvánočním týdnu se uskutečnil dopolední program v režii dětí z 5.B. Páťáci věnovali přípravě na setkání hodně času, pracovali ve skupinách jen s malým přispěním dospělých a rozhodně přípravu nepodcenili. Připravili si tři stanoviště. Děti z 1.A se rozdělily na skupinky a vyzkoušely každé z nich. První stanoviště si připravilo několik chlapců v tělocvičně, kde prvňáčkům připravili opičí dráhu. Dalším stanovištěm byla učebna 1.A, kde si skupina děvčat připravila únikovou hru na téma Grinch a pomáhali jim kluci a holky na chodbě. Ti měli prvňáčky zaměstnat pohybovými hrami, než půjdou do třídy. Poslední stanoviště bylo v učebně 5.B, kde sídlily tři menší skupinky páťáků s rukodělnými dílničkami. Prvňáků se dopoledne moc líbilo a páťáci měli možnost si vyzkoušet hodně činností, spoustu věcí si uvědomit a rozvíjet velké množství měkkých dovedností. Prvňáčci byli nadšení a slíbili nám, že si pro nás nachystají další setkání, které jsme si naplánovali na Den Země.

Adventní setkání partnerských tříd 1.A a 5.B, prosinec 2022

Mgr. Lenka Snášelová