Z housenky motýlem

V průběhu prosince navštívila všechny páté ročníky paní lektorka s výukovým programem, který se podle názvu zdál být o hmyzu. Ovšem tak to zdaleka nebylo. Celý program se věnoval změnám, kterými si děti v nebližších letech projdou. Dospívání je složité období a rozhodně je fajn, když víte, do čeho jdete. Zajímavé bylo zcela jistě téma tělesných změn. Neméně to, co se v této době děje s mozkem a jak fungují hormony. A že se většina těchto proměn děje všem a je to naprosto normální proces. Důležité byly poznatky o tom, jak se o své měnící se tělo mají dospívající starat a jak předcházet nemocem a disfunkcím. Trochu jsme se zastyděli, ale hodně jsme se dozvěděli.

Z housenky motýlem, prosinec 2022 Z housenky motýlem, prosinec 2022 Z housenky motýlem, prosinec 2022

Mgr. Lenka Snášelová

(přiložený komiksový obrázek zdroj: facebook.com)