Tříkrálový den

Svátek Tří králů ukončuje období Vánoc a tradice s ním spojené přežívají dodnes. Jak je to ale s legendou o mudrcích z východu? To si zjišťovali žáci 3. C v připraveném projektu. Ráno zhlédli příběh:“ Chaloupka na vršku – Jak to bylo na Tři krále.“ Poté se pustili do plnění úkolů, výroby královských korun a přání. Při tom si s radostí zopakovali píseň: „My tři králové.“ S velkou radostí pak ve vlastnoručně vyrobených korunách, s přáním všeho dobrého do nového roku koledovali po ostatních třídách a přinášeli radost zazpívanou písní. Projekt se vydařil, žáci byli plni dojmů a svou koledou vyloudili milý úsměv v mnoha tvářích.

Tříkrálový den, leden 2023 Tříkrálový den, leden 2023

Mgr. Damborská Jana