Festival vědy

V pátek 9. 9. se žáci 5. C vypravili na Festival vědy 2022 do areálu brněnského výstaviště. V pavilonu A1 se potkali s více než čtyřiceti institucemi z oblasti vědy, které si pro všechny návštěvníky připravily workshopy, interaktivní ukázky, hry i pokusy. Věda dětem byla představena jako zábavná a překvapivá. Děti se tak setkaly s vojenskými roboty, 3D brýlemi, formulí, chemickými reakcemi, stavěly most, hledaly záhady v knihách, sledovaly život v biotopech, podívaly se na povrch Slunce i do elektronových mikroskopů a mnoho dalšího. Velmi atraktivní akce se všem líbila a děti nadchla.

Festival vědy, září 2022 Festival vědy, září 2022 Festival vědy, září 2022 Festival vědy, září 2022 Festival vědy, září 2022 Festival vědy, září 2022

Mgr. Kateřina Krbková Trnková