Zvířátkový týden v 1.A a 1.C

V červnu proběhl ve třídách 1.A a 1.C projektový týden na téma Zvířátka. Téma jsme spojili s výletem a hned v pondělí jsme se vydali pozorovat zvířátka přímo do okolí školy a přírody. Zvířátka jsme si hned zařazovali do skupin - např. užitková, domácí mazlíčci, ptáci, ryby, hmyz…Nejmenší zástupce - hmyz jsme pozorovali i pod lupou. Zvířátka nám prostupovala i ostatními předměty. V českém jazyce děti četly o ZOO a následně vypracovaly pracovní list s touto tématikou. zpracovali referát s oblíbeným zvířetem. V pracovních činnostech jsem vystřihávali z novin písmena a skládali z nich názvy zvířat. V matematice děti počítaly slovní úlohy, tvořily početní hady, pomocí geometrických tvarů tvořily zvířátka. Nechyběla ani práce v pracovních činnostech a výtvarné výchově, kde jsme zvířátka vymodelovali a namalovali. V hudební výchově jsme zpívali různé písničky s touto tématikou. Ve skupinkách si děti vytvořili společné ZOO, kde děti doplňovaly informace o jednotlivých zvířatech, které našly v encyklopediích a na internetu. Pro pobavení jsme hráli různé hry - např. pantomima, hádej kdo jsem.

Zvířátkový týden v 1. A a 1. C, červen 2022 Zvířátkový týden v 1. A a 1. C, červen 2022 Zvířátkový týden v 1. A a 1. C, červen 2022 Zvířátkový týden v 1. A a 1. C, červen 2022 Zvířátkový týden v 1. A a 1. C, červen 2022 Zvířátkový týden v 1. A a 1. C, červen 2022 Zvířátkový týden v 1. A a 1. C, červen 2022 Zvířátkový týden v 1. A a 1. C, červen 2022 Zvířátkový týden v 1. A a 1. C, červen 2022

Iva Doležalová, Jana Ullmannová