Literární a výtvarná soutěž Evropa ve škole

Koncem února tohoto školního roku se naše škola zapojila do literární a výtvarné soutěže Evropa ve škole, která je každoročně vyhlašována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Hlavním motem 31. ročníku byla Udržitelnost života v Evropě. Bylo vyhlášeno 7 tematických okruhů pro čtyři věkové kategorie, přičemž témata byla společná pro výtvarnou i literární část soutěže. Školní kolo soutěže na naší škole proběhlo v únoru, kde byla za literární část vybrána práce Petra Kopuletého. Z tematických okruhů ho zaujalo téma Umění a příroda a vytvořil tak povídku Proměna, která měla obrovský úspěch. Petr byl odbornou porotou vybrán a oceněn v krajském kole literární soutěže, kde získal ve své kategorii 1. místo.

Mgr. Dana Viktorínová