Piráti z Karibiku

Na konci května se třídy 5. B a 5. C staly posádkou kapitána Jacka Sparrowa. Společně se totiž všichni vydali na školu v přírodě do Křižanova, kde bylo jejich cílem získat ukryté srdce obávaného Davyho Jonese. Třídy se na místě rozdělily do několika menších posádek, z nichž si každá vymyslela vlastní název, pokřik i vlajku. Děti během týdenního programu sbíraly indicie k nalezení truhly se srdcem. Posádky společně luštily šifry, procházely labyrintem, lezly v lanovém centru nebo si užily legraci během body zorbingu. Jako správným pirátům se jim nevyhnula ani plavba na raftech po místních vodách, lukostřelba nebo střelba z paintballové pistole. Děti si zahrály divadelní scénky, ve kterých ztvárnily vylosované žánry a témata. Každé ráno probíhal budíček s úvodní písní k filmu Piráti z Karibiku a ta nejodvážnější ranní ptáčata se každé ráno scházela při ranní rozcvičce. Po každodenním nabitém programu si děti večer oddychly při hraní deskových her, sledování filmů, pirátském kvízu nebo míčových hrách na hřišti. Celý týden probíhalo i bodování pokojů. Některé děti vzaly téma ŠVP doslovně a pokoje tak vypadaly jako skutečná pirátská doupata. Předposlední den vyrazila celá posádka na výlet do Křižanova. Na konci programu proběhla závěrečná bitva, ve které se všichni museli zmocnit truhly tím, že uspí písní Davyho Jonese. Truhlu i s pokladem nakonec děti získaly. Týden se i přes občasné vrtochy počasí vydařil. Všichni byli šikovní a za odměnu si domů kromě hezkých zážitků s kamarády odvezli i diplomy a dřevěné ručně vyráběné medaile.

Piráti z Karibiku, květen 2022 Piráti z Karibiku, květen 2022 Piráti z Karibiku, květen 2022 Piráti z Karibiku, květen 2022 Piráti z Karibiku, květen 2022 Piráti z Karibiku, květen 2022 Piráti z Karibiku, květen 2022

Marta Tesařová, Renata Kukolová, Linda Spěváková a Monika Petlachová