Příběhy našich sousedů – Vítězství týmu ZŠ Masarova

Na konci dubna proběhlo v prostorech Křišťálového sálu Staré radnice slavností vyhlášení projektů Příběhy našich sousedů, do kterého se rozhodl zapojit náš pětičlenný tým žáků z 8. D pod vedením pana učitele dějepisu Juraje Švece. Žáci prezentovali za účasti odborné poroty, vedení města a odborníků z organizace z PostBellum svůj projekt, na kterém pracovali několik měsíců. Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt, jehož cílem je využití vzpomínek pamětníků reflektovat historii 20. století. Žáci si vyzkoušeli práci badatelů a televizních dokumentaristů. Od začátku nového roku se pravidelně setkávali s pamětnicí a propojovali osobní příběh s významnými událostmi minulého století. V rámci projektu se žáci naučili mnoho praktických dovedností – v digitální sféře, ale především v sociální sféře – vypilovali umění komunikovat, spolupracovat v týmu a schopnost nést odpovědnost za společnou práci. Konkurence byla vysoká, ale nakonec svou pečlivostí a nejlepším zachycením příběhu pamětnice získal tým ZŠ Masarova potřebné vítězné body a mohl se radovat z prvního místa. Nadšení z vítězství u členů v týmu bylo na místě, protože se jasně ukázalo, že všechen obětovaný volný čas a úsilí přineslo zaslouženou odměnu.

Příběhy našich sousedů – Vítězství týmu ZŠ Masarova, duben 2022 Příběhy našich sousedů – Vítězství týmu ZŠ Masarova, duben 2022 Příběhy našich sousedů – Vítězství týmu ZŠ Masarova, duben 2022

Mgr. et Mgr. Juraj Švec