3. Dětská vědecká konference

Po dvouleté pauze, způsobené světovou pandemií se ve čtvrtek 7. dubna na naší škole mohla opět uskutečnit Dětská vědecké konference. Jednalo se již o třetí ročník, do kterého se letos přihlásilo 12 dětí. Bohužel kvůli nemocnosti či jiným vážným důvodům se mohlo nakonec zúčastnit jen devět statečných, kteří nám ovšem nabídli spoustu zajímavých témat od historie, přes živočišnou říši, konstrukční návrhy až k současným globálním problémům. Také jsme se stali svědky chemických pokusů a cestovateli na vzdálené planety.

Přednášející děti nás překvapily, až ohromily svými zájmy, znalostmi a schopností vystupovat a prezentovat svou práci. Diváci, z řad žáků různých tříd, spolužáků přednášejících, rodičů, kteří přišli podpořit své děti a odborné poroty, pak kladli dětem všetečné otázky a mnohdy se mezi všemi rozpoutaly úžasné diskuse k prezentovaným tématům. V letošním ročníku našli odvahu vystoupit D. Pěnčíková, A. Bednář, A. Adamová, E. Suchomelová, L. Findeis, M. Hrabal, J. Opluštil, D. Skoupý a F. Boháček. Prezentace sklidily úspěch a velký ohlas a zaslouží si uznání.

Všichni přednášející žáci byli za své úsilí, prokázané schopnosti a dovednosti oceněni pochvalnými diplomy s  odměnami. Vážíme si také spolupráce rodičů, kteří svým dětem poskytli cenné rady a podporovali je.

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další ročník této skvělé akce!

3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022 3. Dětská vědecká konference, duben 2022

Mgr. Renata Miková