Aprílový Turnaj čtyř kouzelníků

Aprílový den byl pro třídu 5.B zážitkem. Pro celou třídu byl připraven Turnaj čtyř kouzelníků ve stylu Harryho Pottera. Žáci se rozdělili do skupin, a každá skupina si pak vylosovala, k jaké koleji patří. Nebelvír, Havraspár, Mrzimor a Zmijozel soupeřili ve 2 předmětech. Prvním byly matematické dovednosti a druhý znalost mateřského jazyka. V každém z předmětů čekalo na žáky několik úkolů, za jejichž správné splnění získávali body pro svou kolej. Děti si lámaly hlavy se slovní úlohou o Hagridovi a Klofanovi, s popleteným diktátem nebo tvořením vět s vylosovanými zájmeny. Po finálovém kole byly body sečteny a vítězem turnaje se stal Nebelvír. V této skupině byli pouze chlapci, kteří jako výhru získali želé bonbony ve tvaru myší a pavouků. Aprílový turnaj se vydařil a děti bavil.

Aprílový Turnaj čtyř kouzelníků, duben 2022 Aprílový Turnaj čtyř kouzelníků, duben 2022 Aprílový Turnaj čtyř kouzelníků, duben 2022

Linda Spěváková, asistentka pedagoga