Booktubeři

Žáci 4. a 5. ročníku se odvážili realizovat čtenářský deník novým, akčním a atraktivním způsobem. Zapojili se do projektu, který dává dětem možnost využít nové technologie, doporučit knihu ostatním, populárním způsobem propagovat četbu, inspirovat mladší spolužáky, pobavit se a ostatním ukázat svůj potenciál. Děti natočily „booktuberská“ videa, ve kterých originálním a vtipným způsobem představily svoji knihu, uvedly důvody, proč si tuto knihu přečíst, komu by ji doporučily a kdo v ní vystupuje. Samozřejmostí bylo uvedení autora, ilustrátora i nakladatelství. Cíl projektu byl naplněn v mnoha směrech. Děti předvedly, jak kreativně dokáží i mladší žáci zapojit nové technologie do výuky. Čtení bylo propagováno způsobem, který je pro dnešní děti atraktivní. Mladší spolužáci dostali konkrétní tipy na zajímavé knihy a nadchli se pro vlastní tvorbu videí. V neposlední řadě vznikl prostor pro mluvený projev, který byl v době distanční výuky minimální.

Mgr. Kateřina Krbková Trnková