Lov mamutů v Anthroposu

Dějepis v 6. ročníku začíná již tradičně v období nejstarších dějin lidstva. V hodinách dějepisu se učitel pokouší vysvětlit nejstarší způsoby života lidí a zároveň kontrolovat, aby jeden na druhém nezkoušel použití pěstního klína nebo jiné praktiky doby kamenné. Pro možnost nahlédnutí na další artefakty paleolitu, žáci navštívili v druhém říjnovém týdnu Pavilon Anthropos, v kterém hlavní hřeb programu prohlídky je mamut. Ani tentokrát šesťáci nezklamali a jejich oči zazářily při pohledu na mamuta a se zájmem poslouchali techniky lovu tohoto savce z doby ledové. Nikdy nevíme, možná tyto znalosti využijí v budoucí kariéře.

Lov mamutů v Anthroposu, říjen 2021 Lov mamutů v Anthroposu, říjen 2021 Lov mamutů v Anthroposu, říjen 2021

Mgr. Diana Křivanová
Mgr. Juraj Švec