Národní výstava hospodářských zvířat

Na brněnském veletrhu ANIMAL TECH probíhala od 5. do 8. září 2021 Národní výstava hospodářských zvířat. Žáci 4. C se zapojili do projektu, který dětem přibližuje hospodářská zvířata chovaná v ČR. Hravou formou se seznámili s původními druhy, prohlédli si a pohladili selata, hříbata, jehňata i kůzlata různých plemen, o kterých jim průvodkyně zajímavě vyprávěla. Viděli dojení i výstavu skotu. Jako diváci se zúčastnili vystoupení koní, které si následně mohli prohlédnout a vyfotit ve stájích. Nechyběla ani část výstavy, která prezentuje výrobky. Zde děti ochutnávaly různé medy, sýry i další pochoutky. V poslední části jsme viděli zpracování ovčí vlny. Děti se podívaly na spřádání na kolovratu i tkaní. Domů si odnesly kromě ovčí vlny i řadu dárků od vystavovatelů.

Národní výstava hospodářských zvířat, září 2021 Národní výstava hospodářských zvířat, září 2021 Národní výstava hospodářských zvířat, září 2021

Mgr. Kateřina Krbková Trnková