Olympijský běh na Masarce

Všechny běhy se každoročně konají jako oslava celosvětového Olympijského dne, který je zároveň výročím založení Mezinárodního olympijského výboru. V Česku tuto myšlenku do života uvedl v roce 1987 legendární běžec Emil Zátopek. A my na Masarce jsme se opět zapojili. Letos nás tato akce čekala kvůli pandemii až 8. září, ale to nijak nebránilo více než šedesátce dětí odvážně vyběhnout a zdolat pět okruhů na školním hřišti. Ostatní jim vytvořili bouřlivou sportovní kulisu a všechny závodníky po doběhu a při předávání medailí a drobných odměn odměnili dlouhým potleskem. Tento den jsme všichni vnímali nejen jako připomenutí uplynulých Olympijských her, ale i jako oslavu návratu ke sportování a pohybu.

Olympijský běh na Masarce, září 2021 Olympijský běh na Masarce, září 2021 Olympijský běh na Masarce, září 2021

Mgr. Renata Miková