Třídy 4. B a 4. C byly vypuštěny do divočiny

Krásného počasí využily třídy 4.B a 4.C a vyrazily do ZOO Zlín-Lešná. Na cestu se třídami vyrazila i slečna průvodkyně, která vytvořila perfektní trasu po zoologické zahradě. Návštěvu ZOO děti zahájily v „Zátoce rejnok,“ kde si mohly rejnoky pohladit nebo je nakrmit. Tím byly všechny děti naprosto nadšené. Po rejnocích následovala trasa vedoucí Afrikou, kde se převedly v plné kráse žirafy, nosorožci, prasata savanová a další zvířata, která znají děti např. z pohádky Lví král. Děti pak vystály frontu, aby mohly na vlastní oči spatřit dvoutýdenní mládě slona afrického, které je prvním přírůstkem tohoto druhu v ČR. Na děti pak čekala Austrálie s klokany a pelikány, Amerika s barevnými papoušky, kapybarami, lachtany nebo vydrami obrovskými. Elegantní pózování předvedli dětem lachtani. Společně se pak děti vydaly i do pralesní voliéry, kde musely uhýbat kličkujícím ptákům běžícím po zemi. Horký letní den zakončily děti rozchodem, který vyplnily nákupem osvěžující zmrzliny, suvenýrů a nápojů. Celý den se vydařil, děti se konečně po dlouhé distanční výuce vydaly společně za dobrodružstvím a některé dokonce vyčerpáním usnuly na zpáteční cestě do Brna.

Třídy 4. B a 4. C byly vypuštěny do divočiny, červen 2021 Třídy 4. B a 4. C byly vypuštěny do divočiny, červen 2021

Linda Spěváková, asistentka pedagoga