Babylon aneb rozumíme si?

V květnu proběhlo na naší škole školní kolo soutěže Babylon aneb rozumíme si? mezi žáky 5. ročníku. Soutěž prověřuje úroveň čtenářských dovedností a také schopnosti porozumět a pracovat s textem. Letos si pořadatelé pro děti připravili texty týkající se brněnského muzea Anthropos. Soutěžící doplňovali chybějící slova do textu, rozhodovali o pravdivosti výroků nebo vyplňovali informace z textu, který si přečetli. Díky nepříznivé hygienické situaci proběhlo městské kolo online a z naší školy se ho zúčastnilo 15 nejlepších řešitelů. V obrovské konkurenci jsme se umístili mezi nejlepšími. Třetí místo s 86 body obsadil Mikuláš Hrabal. Do první desítky se dostal se 79 body i Adam Kryštof, který obsadil krásné 9. místo.

Babylon aneb rozumíme si?, červen 2021 Babylon aneb rozumíme si?, červen 2021

Mgr. Kateřina Krbková Trnková