Rozpočti si to!

Gabriela Hálová, Sára Jenyšová, David Škarka a Jakub Vild z 8. C vytvořili tým Gramotkovi a zapojili se do celostátní soutěže pro žáky 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií. Od listopadu 2020 do dubna 2021 během online hry hospodařili s penězi, které jim tvořily rozpočet rodiny (týmu), budovali finanční rezervy a zajišťovali spokojenost své domácnosti. Museli dělat rozhodnutí, které odrážely zdravé finanční návyky, aktivní přístup k životu a zdravý životní styl. Plnili také kreativní a bonusové úkoly.

Ve velmi silné konkurenci více jak stovky týmů z celé České republiky obsadili 15. místo.

Mgr. Alexandra Zálešáková