Nadaní žáci a projekt VOIM na Masarce

Na naší škole se několik let věnujeme podpoře a rozvoji nadaných dětí nejen v rámci vyučování, ale i v Klubu nadaných dětí. Již dříve jsme se zapojili do ověřování testů ve výzkumu vyhledávání nadaných dětí a v letošním roce jsme jednou z 10 škol v České republice, které jsou vybrány do projektu VOIM (Výzkumně ověřený inovativní model identifikace a rozvoje matematicky nadaných žáků základních škol), ve spolupráci s Fakultou sociálních studií a Pedagogickou fakultou Masarykovy univerzity. Jedná se o dvouletý výzkum, který je zaměřen na žáky 1. tříd. Účast v této studii je pro nás velmi významná. Získáme nejen nástroj pro identifikaci a materiální podporu, ale budeme také mít možnost cíleně pracovat s nadanými dětmi a prohlubovat jejich logické a matematické myšlení.

Nadaní žáci a projekt VOIM na Masarce, květen 2021 Nadaní žáci a projekt VOIM na Masarce, květen 2021 Nadaní žáci a projekt VOIM na Masarce, květen 2021 Nadaní žáci a projekt VOIM na Masarce, květen 2021

Mgr. Renata Miková