Poznávací zájezd Velká Británie – Londýn

Začátkem června tohoto roku se 35 žáků naší školy společně s paní učitelkou Zálešákovou a s panem učitelem Rotreklem zúčastnilo zájezdu do Velké Británie. K největším zážitkům této cesty patřil pohled na Temži z téměř stometrové výšky lanovky Emirates Air Line, plavba vyhlídkovou lodí kolem významných londýnských památek, prohlídka podmořského světa Sea Life London Aquarim i voskových figurín známých osobností v muzeu Madama Tussauds. Velmi nás zaujala také výstava Making of Harry Potter ve filmových studiích Warner Bros, návštěva malebného městečka a královského hradu Windsor, atrakce v Legolandu a podjezd autobusem pod Lamanšským průlivem.

Žáci i my jsme si procvičovali angličtinu nejen na výstavách a při nákupech, ale především v rodinách, ve kterých jsme byli ubytováni. Všichni jsme bydleli po dvou až čtyřech v jižní části Londýna, ve velmi příjemné čtvrti Bromley. Vždy ráno při srazu jsme si vyměňovali zážitky a povídali o různém způsobu života jednotlivých rodin. Jsem přesvědčena, že zájezd nás všechny velmi obohatil.

Poznávací zájezd Velká Británie – Londýn, červen 2019

Mgr. Alexandra Zálešáková